1

Subiect: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

http://www.descopera.ro/dnews/6084766-o … sina-video

Filmulet mai trist nu cred sa fi vazut vreodata...

2

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

foarte emotionant...mai ales melodia produce o ambianta de tristete...mai era putin sa ma dadeau lacrimile smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

3

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

Extrem de emotionant, este un bun exemplu de cum ar trebui si noi sa ne purtam de multe ori.
Am mai vazut filmuletul si inainte, s-a intamplat undeva in Turcia si incercarea de resuscitare a pisicutei a durat in jur de 2 ore timp in care nu a lasat pe nimeni sa se apropie de pisica accidentata.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

4

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

Oh... n-am vazut filmuletul, fiindca pisicuta din fotografie imi starneste niste amintiri....

Foarte bine ca l-ati postat!!! In felul asta poate isi mai amintesc si unii oameni care il vor vedea, sa fie mai buni... soferi...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

emotionant

Adevarata ignoranta nu este absenta cunoasterii, ci refuzul de a o dobândi.
Ignoranta nu este inocenta, ci pacat.

6 Editat de bogdivaio (2010-05-04 19:51)

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

sa moara toate matele lol:lol::lol::lol:..NU LE SUPORT !!!

Defapt ceealalta pisica incerca sa o sufoce pe ceea cazuta victima masinii..de ce?!..prin simplu fapt ca MATZLE nu se suporta intre ele lol lol:lol::lol::lol:

7

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

bogdivaio A scris:

sa moara toate matele lol:lol::lol::lol:..NU LE SUPORT !!!

vei ajunge cel mai renegat user de pe acest forum....deja Lucia cred ca iti aprinde lumanari!

8 Editat de bogdivaio (2010-05-04 20:03)

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

De ce mai Paul..ce vrei sa va mint?!,sa ma ascund dupa deget?! lol:lol:...poi daca iti spun ca atunci cand eram mic la bunci,matzele care le prindeam prin curte le luam si le aruncam in gradina vecinului intre pari,poate,poate se implanta si nu mai vin inapoi lol:lol::lol::lol:..un prieten avea un motan gras si fain care tot timpul venea si dormea pe pres in fata usii,eu cand ieseam de la el mereu o luam pe picior ca la fotbal,am asistat si la o matza care a fost aruncata de la etajul 4,sa vedem daca cade in picioare,un alt nebun a bagat o pisica in motorina apoi i-a dat foc sa vad cum fuge si a aprin un intreg lan de stufaris lol.....eram sadic de mic cand venea vorba de pisici si nu imi pasa de ele de loc,tare as vrea sa fie in pragul disparitiei ca specie

P.S.glumesc lol

9

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

deja ti-ai dat foc la valiza!...nu sti ca forumul este monitorizat de Brigitte Bardot ?

10 Editat de bogdivaio (2010-05-04 20:02)

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

lol:lol::lol::lol::lol:...poi daca vrei pot sa-i fac si ei proba cu parii lol:lol::lol:

Acum pe bune si mie mi-e mila de orice fiinta care este maltratata,care sufera..mai putin de MATZE lol:lol::lol::lol:

11 Editat de Lucia (2010-05-04 21:23)

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

Mi se pare de o cruzime rara ceea ce ai spus...

Chiar imi pare rau sa vad scris asa ceva...


Nu ma asteptam din partea ta... sau mai bine zis a nimanui....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

12 Editat de bogdivaio (2010-05-04 21:33)

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

Asta este,greseli facem cu totii..asta se intampla prin copilaria mea si regret in mare masura cele intamplate,dar mna ala era anturajul din pacate,eu am fost mic copil pe langa ce nenorociri au facut altii si le fac in continuare...probabil Lucia,tu ai trait intr-un alt mediu mai ferit dar chesti de genu asta se intampla mai peste tot....oricum raman la aceeasi parere NU IMI PLAC PISICILE DE NICI O CULOARE!,pur si simplu nu le agreez dar asta nu insemna ca le batjocoresc.

Imi cer scuze pentru cei care s-au simtit jigniti in vreun fel de cele spuse de mine mai sus,dar prefer sa-mi recunosc greselile si sa incerc sa invat din ele decat sa ma prefac ca ele nu au existat sau exista.

13

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

bogdivaio A scris:

Asta este,greseli facem cu totii..asta se intampla prin copilaria mea si regret in mare masura cele intamplate,dar mna ala era anturajul din pacate,eu am fost mic copil pe langa ce nenorociri au facut altii si le fac in continuare...probabil Lucia,tu ai trait intr-un alt mediu mai ferit dar chesti de genu asta se intampla mai peste tot....oricum raman la aceeasi parere NU IMI PLAC PISICILE DE NICI O CULOARE!,pur si simplu nu le agreez dar asta nu insemna ca le bajocoresc.

sa speram ca iti pare macar un pic rau..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

14

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

Mai aqua speranta moare ultima big_smile

15

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

Intr`adevar un filmulet emotionant. Am vazut un documentar si despre elefanti, care atunci cand gasesc un alt elefant mort, stau in jurul lui o vreme, apoi il ingroapa. E clar ca si animalele simt durere, referindu`ma la durere sufleteasca. Intr`un alt filmulet am vazut o maimuta care si`a carat puiul mort dupa ea timp de cateva luni, si il ingrijea ca si cum era ok, pana la urma a atacat`o un alt animal si i`a fost smuls puiul din brate. Trist. Cat despre a nu`ti placea ceva e ok...nici eu nu ma omor dupa pisici, dar le iubesc ca pe orice animal, doar ca nu le cresc. Nicidecum nu faci rau unui animal sau om pe care nu`l placi. Daca esti om....

Etiamsi omnes, sed non ego.

16 Editat de bogdivaio (2010-05-04 22:11)

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

Cezara nu are rost sa intram in discutii care nu isi au sfarsitul...sa ne uitam putin ce se intampla in lumea asta mare vis-a-vis de acest subiect si putem sa dezbatem la infinit fara prea multe concluzii utile..sincer acum imi pare rau ca m-a mancat in freza si am postat acele tampenii.
Sigur!,eu am gresit cand am facut,ce am facut(nu am omorat nici o pisica sa fie clar,la multe din situatii doar am asistat,nu am fost eu protagonistul) dar cum am spus si mai sus cand esti copil esti naiv si anturajul te duce la multe....am spus ca regret cele intamplate,omul se mai si schimba pe parcursul vietii dar trecutul nu il poti schimba!

P.S.in mare parte "omul" si-a cam schimbat prioritatile dar din rau in mai rau...sunt atatia oamenii fara adapaost pe starzile din lumea intrega si nu au ce manca...este o emeisiune la tv in care niste bastinasi dintr-un trib sunt adusi in marile orase(ca un fel de schimb de experienta) ar trebui sa va uitati la aceasta emisiune ca sunt multe de invatat din simplitatea vorbelor lor dar foarte intelepte....am ajuns sa ne ingrijim mai tare de animalele de copanie decat de proprii nostri semeni...animalele nu sunt lipsite de aparare si nici neajutorate,Noi le-am facut asa,le-am adus in aceasta stare pentru ca le-am oferit o vitza lipsita de griji...altii manaca caini si pisici si alte animale pe care noi le consideram domestice si bune prietene ale omului,ce ei sunt de condamnat?!
De ce adoptam un catelus care il gasim pe starda?! si nu adoptam un copilas de la orfelinat?!
De ce cand vedem un animalut pricajit i oferim de mancare?! si cand vedem un om in aceeasi stare il alungam?!
Sunt multe semne de intrebare la care ar trebui sa va raspundeti multi inainte de a judeca pe cineva..sa ne judecam pe noi insine apoi sa trecem la altii!!!

17 Editat de Lucia (2010-05-04 22:41)

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

bogdivaio A scris:

..probabil Lucia,tu ai trait intr-un alt mediu mai ferit dar chesti de genu asta se intampla mai peste tot...
.

As fi fost un om norocos... sa traiesc in alt mediu...
... si cu cat vad mai multa cruzime in jurul meu, cu atat ma ambitionez mai mult sa le ajut... bine-nteles fiind limitata de capacitatile mele....

Mai devreme crede-ma, ca mi s-a pus un nod in gat.. citind...

... inteleg.. erai copil...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

18

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

Lucia nu te mai obosi! vezi doar ce avatar are...este un sangeros innascut!

19

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

pelly67 A scris:

Lucia nu te mai obosi! vezi doar ce avatar are...este un sangeros innascut!

Am fost impulsiva.. atata tot... nu vreau sa intru in polemici cu nimeni...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

20

Re: O pisica incearca sa isi resusciteze prietena lovita de masina (VIDEO)

Lucia A scris:
pelly67 A scris:

Lucia nu te mai obosi! vezi doar ce avatar are...este un sangeros innascut!

Am fost impulsiva.. atata tot... nu vreau sa intru in polemici cu nimeni...

Nu ai cum cu Bogdan!...e un gentleman!