61

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

Nu tinem bujii la benzianrie, dar avem stand de 2 metri de guma!

Problema inca exista !  lol

62

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

Sergiu, in senamtura ta este un cuvnat scirs gresti, inceacra sa-l coerectezi lol

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

care maimuta? ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

v-a luat ceva sa vedeti asta smile rog corectii si pentru un tip care spune "miau facut oua melcii"

dar fie editez semnatura citat din Freud e ok ? astept pareri ca vorba aceea de asta suntem pe site de acvaristica la romani; acelasi efect il obtineam si daca ma faceam ca-mi repar dacia in fata blocului ... 10 veneau sa-si dea cu parerea despre culoare si tapitierie si alte chestii total neimportante care va fac pe voi sa aveti erectii psihologice! cati aveti carpete cu rapirea din serai in casa, mileuri pe televizor, poze in baie si langa soba pretinsi profesionisti ?

de fapt ma asteptam la aceasta reactie ; citesc sporadic site-ul de ceva vreme! cativa stiti ce vorbiti si cum sa va faceti intelesi, destul de putin se pare!

ma duc sa caut alt site de acvaristica ... spuneam la inceput ca-s prost din ignoranta sau necunoastere! unii au luat asta prea in serios!

am gresit tara ... site-ul nu are nicio vina!

astept lectii de gramatica pe PM !

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

65

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

Amice, nu mai sari calul ala. Lasa-l in pace si vezi-ti de drum!

Succesuri!

66

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

Sergiu, chiar nu vreau sa te intorc din drumul tau... este alegerea ta si doar a ta.
Iti spuneam la un moment dat ca trebuie sa faci abstractie de TON si sa culegi informatia.
Daca vei alege sa ne parasesti, noi nu vom pierde nimic. Dar tu... esti sigur ca avand aceasta atitudine de "jurnalist" vei castiga ceva ca si acvarist (aici sau in alta parte)? Nu vei fi nimic altceva decat un simplu posesor de acvariu, nimic mai mult.
Eu sper sa te mai gandesti si sa ne incanti cu evolutia acvariului tau... ai atat de multe surse de inspiratie aici pe forum, ti s-au dat sfaturile de care aveai nevoie.

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

offf Visiniu ... e work in progres dar imi spunea o amica acum vreo saptamana ca sunt cam temperamental in ultima vreme!

crevetii sunt inca ok doar ca se ascund!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

68

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

Offffff, Sergiu... ai luat creveti. Sunt frumosi de privit, nimic de spus. Si eu am un acvariu dedicat lor. Dar daca i-ai pus alaturi de ramirezi si ceilalti pesti... ntzzzz.

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

cei albastri nu fugaresc deloc!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

neata Visiniu si consateni de plantatie ce muncti si vinerea (astept hate mail in PM)

crevetii s-au comportat bine, a trecut noaptea peste ei, Ramirez albasti sunt mai micuti, ceilalti si-au luat zborul fiind donati impreunacu un botia maricel iar la cum arata acum bazinul n-au nicio sansa ramirezii sa fugareasca vitezomanii de creveti.

asa dupa cum va spuneam am gasit crevetii aici pe site si sunt foarte foarte multumit de cel ce mi i-a vandut!

domnilor moderatori avem sau mai bine spus aveti un magazin de prezentare a produselor? undeva unde sa vin cu cardul de credit sa sa va spun plin de aluzii cumparatoare "acvarii de vis ia-mi banii ! vreau un peste !"

despre roci nu spune nimeni nimic, oameni binevoitori mi-au dat PM si mi-au spus de buturugi de salcie fierte si nuci de cocos!

muschi si gazon nu gasesc pe nicaieri - ma refer aici la ceva cum are bitanu in bazinul holland landscape sau cum are mihai in prim plan.

e chiar asa de important sa folosesc substrat de firma atata vreme cat am bucatele de 2 -3 mm ieftine tare (cel verde) apoi pietre peste care am nisip ?

va dati seama ca iau si eu ce-i mai bun si pana la urma ii dau dreptate si celui ce spunea jignitor "n-ai cu ce te lauda" si lui Visiniu cand spunea sa culeg informatie de aici indiferent de ton!

acum cu bazinul meu de 54 - 60 de litri eu ma joc de-a acvariul si adevarul e ca amenajarea haotica se datoreaza lipsei de spatiu.

revin la creveti - au destule alge in care sa se piteasca! acum stimati colegi inteleg din tot forumul ca nu ne plac algele ! de ce nu ne plac ? ne deranjeaza vizual ? sau e ideea ca se murdaresc repede de excremente si resturi de mancare ? eu ma gandesc ca in orice apa in care cresc alge trebuie sa le fie binisor pestilor, un amic imi spune ca nu neaparat!

revin mai bland decat in postul in care ma suparasem tare si va spun un lucru: e lucru mare sa ai un bazin de vis, e si mai mare sa stii si sa inveti din greseli dar e alta mancare de peste sa inveti pe cineva! Ancistrus parca observa ca in loc sa deschid poarta eu intru cu capul in ea - as fi ipocrit altfel!

era sa uit Neata Alecsandra!

multam de sfaturi inca o data!

m-am potolit cu bomba co2, am sa pun pastile si ingrasamant lichid, 2 -3 pietre faine tot ar incapea, daca vedeti am roci de la un geolog care nu prea merg si vroiam sa-mi iau ceva quart alb dar n-am gasit fara depuneri de fier asa ca am mers pe una galbena care e exact "inchidere centralizata pe usa de la bicicleta" sau face parte din scenariul unui film intitulat " cum tai fumul de tigara in bucatele egale cu cutitul"!


ce nu mai gasesc sub niciun chip, desi cineva m-a trmis in drumul taberei pe undeva, este moss si piatra minerala pentru creveti!

vorba lunga ... ziaristica saraca!

mai bine va spuneam ca sunt cioban ... ma credeau mai multi smile)

va tin la curent!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

71

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

Salut sergiu.drgomir,

Ti-am urmarit pana acum activitatea pe acest forum.
Nu am intervenit cu nici un sfat pentru ca ai primit destule pana acum, ramane doar sa le pui in practica.
O singura intrebare am pentru tine si anume: De ce tot insisti sa spui ca esti jurnalist si mizezi atat de mult pe asta, crezi ca are cumva vreo importanta pe acest forum?
Imi cer scuze, este putin cam off topic dar nu m-am putut abtine.

72 Editat de sergiu.dragomir (2012-03-16 13:40)

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

Buna dimineata Technics; nici eroarea mea din benzinaria de la semnatura nu mi se parea on topic asa ca ... te-am lamurit sper!

imi poate schimba unul dintre moderatori numele de utilizator va rog ? imi era foame cand am scris si cate-o data firefox merge in eroare si manaca Random Access Memory ca un canibal!

pe muschi si roci inca nu m-a trimis nimeni nicaieri! Multam

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

73

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

sergiu.drgomir A scris:

Buna dimineata Technics; nici eroarea mea din benzinaria de la semnatura nu mi se parea on topic asa ca ... te-am lamurit sper!

imi poate schimba unul dintre moderatori numele de utilizator va rog ? imi era foame cand am scris si cate-o data firefox merge in eroare si manaca Random Access Memory ca un canibal!

pe muschi si roci inca nu m-a trimis nimeni nicaieri! Multam

Auzi mai Sergiule? unde lucrezi daca nu e un secret, poate suntem colegi:))

"Nici un om nu este suficient de intelept de unul singur."

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

nu e secret deloc; lucrez la institutul national de fizica a pamantului smile m-au angajat paznic de noapte ieri smile)

asta pe principiul : bula la scoala clasa I intreaba invatatoarea pe fiecare copil ce e tata-su; ajunge la bula si asta zice ca ta-su e la politia capitalei! invatatoarea il felicita si-l muta in prima banca dupa care il intreaba ce grad are tata-su in politie la capitala si bula zice: nu stiu tovarasa invatatoare ca ieri noapte l-au pus in arest!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

75

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

Nu vad legatura cu ziaristica....in fine, succes cu noul job, sa fie de durata si fara batai de cap.

"Nici un om nu este suficient de intelept de unul singur."

76

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

Mai era unul de-si apara copilul de 11 ani pe aici. Sergiu a inceput sa semene.

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

legatura e ca asa m-a sfatuit un amic sa spun daca ma intreba cineva! ce rost are ce sunt ? ce profesie am ? eu imi imaginam toti acvaristii ca fiind oameni educati cu care se poate purta o discutie fie ea si in contradictoriu dar unii se simt mai bine sa arunce cu noroi si sa spuna " n-ai cu ce te lauda"; padure fara uscaciuni aici ...

pretentiile la scrisul corect mi le-a insuflat mama, fosta profesoara de limba si literatura romana si spaniola!

credeti ca va ploua in weekend sau va invit la un gratar in tineretulu in fata blocului  (ca tocmai s-a dat legea cu amenzi maricele) sa discutam politica si fotbal ?

numai de bine (eu unul ma amuz teribil aici)

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

78 Editat de sergiu.dragomir (2012-03-16 14:19)

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

danielt A scris:

Mai era unul de-si apara copilul de 11 ani pe aici. Sergiu a inceput sa semene.


iti dai seama daniel cand am sa incep sa culeg cum o sa fie ... o sa-ti spun ... acum joaca daca poti! - sunt curios daca ghicesti opera la care fac referire Domnule Greiere!

P.S. n-am copii pentur ca sunt inca virgin pentru ca nu cred in sexul inainte de casatorie! te-am lamurit, asa-i ?

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

79

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

sergiu.drgomir A scris:
danielt A scris:

Mai era unul de-si apara copilul de 11 ani pe aici. Sergiu a inceput sa semene.


iti dai seama daniel cand am sa incep sa culeg cum o sa fie ... o sa-ti spun ... acum joaca daca poti! - sunt curios daca ghicesti opera la care fac referire Domnule Greiere!

P.S. n-am copii pentur ca sunt inca virgin pentru ca nu cred in sexul inainte de casatorie! te-am lamurit, asa-i ?

mai da o editare smile))

"Nici un om nu este suficient de intelept de unul singur."

80

Re: Sara buna Stimate Domnisoare, Doamne si Domni!

sergiu.drgomir observ ca iti plac polemicile, nu crezi ca ar trebui sa ramanem doar la acvaristica pe acest forum?