161

Re: ....din putul gandirii

"1 casuta care gasduieste 1 peste viu mai mereu"  :acv

162 Editat de merlin21 (2011-06-17 02:40)

Re: ....din putul gandirii

:fmad

163

Re: ....din putul gandirii

merlin21 A scris:

asta este cea mai tare ever  :apl

??? A scris:

As putea sa prind niste moss pe plantele artificiale ca ar parea mai naturale. Ar fi o idee buna?

lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  :noroc

164

Re: ....din putul gandirii

Si una galactica: "Azi am facut curatenie in acvariu si am aruncat planetele ca s-au umplut de alge (cred ca aveau de cand le-am cumparat). Am incercat sa cumpar niste planete artificiale care sa semene cat mai bine cu unele adevarate."

165

Re: ....din putul gandirii

lol  lol  lol

166

Re: ....din putul gandirii

Fraza asta este rezultatul unei traduceri gen "Google Translate" si postata asa, needitata: "Caracteristica principala fizice care distinge ryukin din Goldfish fantail este spatar inalt arcuiesc sau cămilă ca bizon."
PS: Sper sa nu se supere prea tare colega al carei text l-am citat... am zis sa-l postez ca este simpatic smile

167

Re: ....din putul gandirii

Decat asa mai bine lasi textul original.....macar nu te faci de cacao.  lol

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

168 Editat de Ancistrus (2011-07-30 20:12)

Re: ....din putul gandirii

Ghici A scris:

Viviparii sunt extrem de rezistenti la variatiile compozitiei chimice a apei, cu conditia sa nu-i cauti prea mult sub coada. Cum ii cresti asa ii ai. Betta duce si el mult, iar caracidele mor de batranete si in acvarii horror.

Ghici A scris:

Seturile astea din Hornbach vin cu doua sticlute cu chimicale, ceva pentru neutralizarea PH-ului si un aqua safe.

169

Re: ....din putul gandirii

Ghici A scris:

poi...acvariu a fost la ciclat 2 saptamani:).
Dupa care a fost pus pe pozitie..pus nisipul/pietrisul, pusa apa, plantat,pus filtru pe pozitie:).
Cu 3 ore inainte sa pun pestii pusesem feropol 24 de la jbl pentru cristalizarea apei (numai ca nu prea se respecta cele 2 ore de pe ambalaj ca se curata apa in 2 ore:P) si apoi am pus usor usor cate un peste:P

170

Re: ....din putul gandirii

Ancistrus A scris:
Ghici A scris:

si apoi am pus usor usor cate un peste:P

Sa nu se decicleze acvariul(acvariile astea "ciclate" sunt ca o bomba cu ceas). lol