301 Editat de Schlaffen (2010-02-19 14:55)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Notele in nici un caz nu pot fi gresite daca reprezinta parerea ta..  Imi pare rau ca nu am putut sa facem un poll ca sa poata sa voteze toata lumea..


Merge si un concurs de plante!!! big_smile

Incep sa numar voturile..

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

302

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Va multumesc, tuturor!!!!!!! voi face eu tabelele finale cu topul dupa ce voi iesi din sedinta.

ACEST TOP A FOST SUSTINUT SI SPONSORIZAT DE KOKOS!
TOTI MEMBRII JURIULUI VOR PRIMI CATE UN CADOU DIN PARTEA MEA PENTRU MUNCA SUSTINUTA.
ACESTEA VOR FI DISTRIBUITE IN MOMENTUL IN CARE SUNT GATA DE LIVRARE DE CATRE ACVARIIDEVIS>

MULTUMESC.

Acelasi.

?

303 Editat de Lucia (2010-02-19 15:03)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

@Schlaffen
On topic: Da! Si eu cred ca ar fi fost poate mult mai relevante aceste topuri... mai ales daca se doresc a fi topurile reprezentative ale acestui forum.

Off topic: Poate Acvarii de Vis, ne va ajuta in ideea asta... pt ca dansul detine site-ul, forumul...
De exemplu userii care depasesc 100 mesaje sa poata vota, pt a se evita situatiile de altfel delicate/jenante in care (sunt de la "concurenta") ma inscriu aici si trag in jos... stric, sau dezbin prieteniile...etc.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

304

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

kokos A scris:

Va multumesc, tuturor!!!!!!! voi face eu tabelele finale cu topul dupa ce voi iesi din sedinta.

ACEST TOP A FOST SUSTINUT SI SPONSORIZAT DE KOKOS!
TOTI MEMBRII JURIULUI VOR PRIMI CATE UN CADOU DIN PARTEA MEA PENTRU MUNCA SUSTINUTA.
ACESTEA VOR FI DISTRIBUITE IN MOMENTUL IN CARE SUNT GATA DE LIVRARE DE CATRE ACVARIIDEVIS>

MULTUMESC.

Acelasi.

Ma simt magulita...

si intr-o situatie... in care ... nu stiu cum sa reactionez...

Va rog sa-mi lasati un timp sa gandesc...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

305

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

@kokos

Am centralizat eu apa dulce ...
Daca ai fi avut o adresa de email ti l-as fi trimis...
e in formatul acela ca o foaie de matematica... smile

Daca apuc pana revii tu fac si apa sarata... smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

306 Editat de Schlaffen (2010-02-19 16:12)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

kokos A scris:

Va multumesc, tuturor!!!!!!! voi face eu tabelele finale cu topul dupa ce voi iesi din sedinta.

ACEST TOP A FOST SUSTINUT SI SPONSORIZAT DE KOKOS!
TOTI MEMBRII JURIULUI VOR PRIMI CATE UN CADOU DIN PARTEA MEA PENTRU MUNCA SUSTINUTA.
ACESTEA VOR FI DISTRIBUITE IN MOMENTUL IN CARE SUNT GATA DE LIVRARE DE CATRE ACVARIIDEVIS>

MULTUMESC.

Acelasi.

Multumim domnu` @kokos pentru o astfel de initiativa laudabila! Munca sustinuta nu am realizat numai noi ci si tu, care ai cautat si ai urcat poze cu atatia pesti.. 
Eu sunt bucuros ca am avut timp sa ajut acest TOP sa prinda forma, a fost o placere si m-am simtit onorat. Astfel de actiuni frumoase merita repetate, asa ca ii vom face pe plac lui @Costi.. smile

Foaia de matematica cel mai probabil este Microsoft excel.. smile

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

307

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Asa este... dar atatea chestii am auzit cu copyright'ul incat... mi-e teama sa nu ma trezesc cu nu stiu ce citatii.. lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

308 Editat de Lucia (2010-02-19 17:03)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

@schlaffen

am incercat sa iti trimit tie amandoua tabelele pe e-mail prin formular..., dar nu se poate atasa...
Oare cum sa fac?

Eu ar trebui sa plec cateva ore de langa calculator... si nu stiu cum sa fac sa ajunga la kokos...

Kokos trebuie doar sa-si puna punctajele lui...

P.S. Nu le-am facut pt a primi ceva in schimb, ci pur si simplu pt ca am avut timp si am putut ajuta...
si pt ca eu tot timpul duc lucrurile pana la capat....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Lucia A scris:

Asa este... dar atatea chestii am auzit cu copyright'ul incat... mi-e teama sa nu ma trezesc cu nu stiu ce citatii.. lol

Foarte tare!!!:))))))

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

310

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Scuze, abia acum am iesit din sedinta si nu am mai apucat sa fac nimic......si eu tot in excel am lucrat...terminasem "apa dulce" si urma sarata....insa la ora asta mi-au plecat toti colegii si nu are cine sa mi le mai converteasca in jpg sa le putem urca....cel mai probabil luni......daca nu gasesc o varianta intre timp..........


in rest, este placerea mea.... "de lucra, intercationa" cu oameni care nu astepta tot timpul sa fie remunerati pt ceea ce fac.....

sigur aceste cadouri vor fi pentru a ne aduce aminte ca undeva-candva niste necunoscuti au facut o treaba fantastica impreuna.........sincer-sincer-sincer multumesc tuturor care au participat la acest topic.....

lumea tb sa se concentreze pe destinatie si nu pe gropile din drumul spre acesta!!!!!!!

?

311

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

kokos A scris:

sigur aceste cadouri vor fi pentru a ne aduce aminte ca undeva-candva niste necunoscuti au facut o treaba fantastica impreuna.........sincer-sincer-sincer multumesc tuturor care au participat la acest topic.....

lumea tb sa se concentreze pe destinatie si nu pe gropile din drumul spre acesta!!!!!!!

Multumesc frumos, m-am mai linistit....

Am simtit nevoia sa-ti spun ca eu consider ca esti un om mult mai extraordinar decat am crezut...

Voi accepta acest simbol, fiindca exact cum ai spus tu "undeva-candva niste necunoscuti au facut ceva fantastic impreuna"... la initiativa ta.
Multumesc pt sansa de a avea un mic rol.

Vei ramane in istoria acestui forum, si (cel putin) in amintirea mea!

Toti cei cu care am interactionat au un loc special in amintirea mea, in mod deosebit Avatar, fiindca el m-a propus. 

Mie nu mi s-a intamplat in viata mea, asa ceva...

Sper sa fim aceeasi echipa si peste 10 ani... smile, sa simt si eu ca merit o lauda sau multumire...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

312 Editat de costi8 (2010-02-19 22:41)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

juriul si-a facut datoria, cei care au ales speciile si intocmit prioritatile din lista care au intrat in analizarea juriului , ...la fel...facut si ei datoria.....kokos, initiatorul acestuia si el prezent, ce-a mai ramas oare?

va spun tot eu...
pentru ca se apropie de final , odata cu centralizarea punctajului si postata lui de catre kokos, zic sa i-mi permiteti sa fac  primele demersuri pentru demararea " celor mai frumoase plante pentru un... aquascaping.... reusit."

PS. kokos... de restul te ocupi tot tu....:P

313 Editat de kokos (2010-02-20 21:52)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Mai jos topul celor mai frumosi pesti de apa dulce...acestea sunt rezultatele juriului:




1    Pesti de apa dulce                               Total Puncte
2    Discus                                                96
3    Ramirezi                                                93
4    Betta                                                87
5    Apistogramma Cacatuoides                86
6    Macropodus opercularis                79.8
7    Tropheus                                                78.4
8    Tetraodon biocellatus                                78.2
9    Killie fish                                                78.2
10    Scalar                                                77.4
11    Guppy                                                76.6
12    Melanochromis johanii (mbuna)                76.4
13    Pelvicachromis pulcher                75.8
14    Apistogramma gephyra                72.2
15    Black Ghost (knife fish)                70.2
16    Phenacogrammus interruptus (congo tetra)    65.8
17    Neon voalat                                    61.2
18    Hypancistrus zebra                                    60
19    Aequidens rivulatus (green terror)    58.6
20    Rainbow fish                                    57.8
21    Caras auriu                                    55.2
22    Oscar                                                    51.4
23    Trichogaster leeri                                    48.4
24    Labeo bicolor                                    45.4
25    Crap Koi                                                    40.2
26    Ghost glass cat                                    31.8

?

314

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

momentan am postat scorul final....tabelele frumos aranjate exact cum am promis in cursul zilei de luni..... ca un paralelism al voturilor in oglinda.....

?

315

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Good job, kokos!
Bravo tie si juriului pentru initiativa, respectiv munca depusa!
Se pare ca ... "regele pestilor de apa dulce" isi pastreaza suprematia.
La o diferenta mai mica decat credeam, dar totusi, DISCUS-ul a confirmat.
Felicitari inca odata!!!

316

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Iar ma trezesc si eu la sfarsit.
Am fost din pacate ocupat cu niste probleme.... sad
Vreau sa va felicit pe toti care ati participat la acest eveniment.
Este de admirat cum ati lucrat in echipa.
Sincere felicitari.

317

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Bravo topicului,felicitari....
Doar o mica carcoteala daca imi permiti,si anume,ca din primi 10 pesti de apa dulce,4-5 nu au ce cauta acolo...Nu am sa-i numesc ca sa nu se supere cineva....

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

318

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Si eu acum am ajuns acasa, mai intarziata putin, am sa multumesc pentru ocazia de a colabora aici, a fost amuzant si interesant sa lucram in echipa "online". Ma incanta faptul ca am reusit sa facem ceva ca si echipa si nu individual, fiecare cu particica lui. Ii multumesc lui Kokos ca m`a delegat si pe mine sa particip la acest top.

Si uite asa dragi colegi de forum, noi suntem primii care intocmim un top al celor mai frumosi pesti. Super!! detinem un record:)):D

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

:)da, felicitari si din partea mea!!! V-ati descurcat super si ati lucrat foarte frumos impreuna!

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

320

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Am lipsit o perioada, n-am avut timp de comentarii, dar FELICITARI !
Interesant topul.