61

Re: Acvariul meu:X

da, i se vor regenera aripioarele. vezi ca este o mancare speciala pt betta care are si vitamine si alea ajuta la cresterea aripioarelor.

app: femele si masculul nu trebie sa se vada tot timpul. maxim doua ore pe zi. oricum cred ca ti-ai dat seama de asta daca ai citit postul din link-ul dat de mine. robertino este cel care creste betta pe aici. si mai sunt dar aia sunt mai secretosi. big_smile

62

Re: Acvariul meu:X

coco A scris:

da, i se vor regenera aripioarele. vezi ca este o mancare speciala pt betta care are si vitamine si alea ajuta la cresterea aripioarelor.

app: femele si masculul nu trebie sa se vada tot timpul. maxim doua ore pe zi. oricum cred ca ti-ai dat seama de asta daca ai citit postul din link-ul dat de mine. robertino este cel care creste betta pe aici. si mai sunt dar aia sunt mai secretosi. big_smile

Mersi, am citit si m-a dumirit si el; pot spune ca mi-am mai revenit, pt c-o sa-si revina bettanul meu smile o sa am rabdare, si, eventual o sa-i iau o alta fata, sau ce stiu? un alt mascul fetei smile) sa vad wink

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

63

Re: Acvariul meu:X

Bine ai venit!
Lasa-l sa se refaca deocamdata si incearca cu o femela mai mica pe viitor...o noua experienta asemanatoare ii poate fi fatala.

64

Re: Acvariul meu:X

Ma bucur ca ti-ai revenit! smile

Nu trebuie sa te superi....

Toti la un moment dat ne-am luat un sut in f... si ala a fost pasul in fata. lol

Si eu am inceput cu bol.. si am schimbat cateva acvarii.. pana sa ajung la o mini piscina.. smile

Cred ca ti-a mai spus cineva.. dar vreau sa fiu sigura, sa iti amintesc.. nu tine masculul de betta non-stop asezat langa femela..
Se va stresa...    da, da, pestii se streseaza si le scade sistemul imunitar.. si Doamne fereste... e greu sa lupti cu tot felul de boli...

Mai bine sa previi decat sa tratezi.. mai ales ca esti la inceput si un tratament iti poate da mari batai de cap...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

65

Re: Acvariul meu:X

Lucia, sunt separati si la oarecare distanta acum; am renuntat la imperechere, prefer pentru moment sa-i las ..."nestresati", in cantonament prelungit lol
cat priveste bolul...... o idee feng shui, mmmmm:/ la minipiscina sigur n-ajung dar, un acvariu "colt de rai" sigur o sa-mi fac; iar atunci o sa cer cateva pareri ori o sa scormonesc forumul in cautarea raspunsurilor la intrebarile pe care le voi avea smile
Multam fain pentru incurajare, oricum smile

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!