101

Re: buna tuturor acvaristilor

pai ce link sa-ți mai dau ca aici am citit ...dar a dispărut la câteva minute după ce a apărut!

102

Re: buna tuturor acvaristilor

mi-a scapat...!

103

Re: buna tuturor acvaristilor

mesajul nu mai este ciprian.

104

Re: buna tuturor acvaristilor

pricepu! confundam cu altul aparu cu ceva vreme in urma!

Re: buna tuturor acvaristilor

Se pare ca eu, sau alt cineva a inceput sa o ia razna asa ca declar acest subiect incheiat.
roxy tata daca vrei scandal il gasesti la otv acvaristic nu aici, daca incepand din clipa aceasta mai ai un singur mesaj prin care cauti scandal vei fi unul din putinii exclusi de pe acest forum. Daca tot vrei balacareala te invit la Dan Diaconescu in direct, ti se potriveste de minune acea emisiune. Sau iti poti face propriul forum. Cei care o vor mai incuraja sau vor protesta in vre un fel o pot urma fara nici o problema. Am lasat aceasta discutie libera fiinca traim intr-o tara ce se doreste a fi libera insa asa cum spun Francezii si o parte din restul Europei suntem o natie ce tindem a fi "indieni". VA MULTUMESC PT INTELEGERE INSA VREAU CA FIECARE DIN CEI CARE ATI GRESIT LA ACEST POST SA VA CERETI SCUZE FATA DE CEILALTI UTILIZATORI AI ACEST FORUM.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: buna tuturor acvaristilor

Si sa inchei acest subiect asa cum se cuvine. Eu Florin Racovita am lipsit azi de la acest subiect interesant in care printre picaturi s-au discutat urmatoarele "fiind nascuta in 1968, am +10 ani fata de dl Racovita, asa ca atunci cand dansul a inceput acvaristica la 9 ani (reiese din prezentarea site-ului, ca are experienta de 23 de ani, fiind nascut in 1978) eu aveam vreo 19 si eram si la TCM studenta in Cluj-Napoca... sper ca e corecta aritmetica! daca nu mea culpa" Din pacate eu am ff putin timp sa imi petrec pe forum din cauza unei pasiuni numita acvaristica iar azi am parcurs pt realizarea unu acvariu de apa sarata insumand 900litri distantele Bucuresti-Iasi, Iasi-Onesti-Bucuresti, iar pe aceasta cale tin sa imi cer scuze public inca o data Doamnei Roxy ca nu am putut sa ii raspund atunci cand dansa a dorit si tot odata sa ii aduc la cunostinta ca nu ma pot urca la nivelul dansei de discusara cu amaratele mele de marine. Asa cum bine stiti discusul ca peste este cu mult mai pretentios decat un acvariu de recif, iar facultatile dansei sunt de o mai mare valoare decat cele 4 clase ale mele adica dublu decat trenul Rapid. Singura diferenta fiind ca eu nu am lipsit primi 7 ani de acasa. Din acest moment Domna Roxy sunteti invitata mea sa imi aduceti ori cate acuze doriti eu nu voi raspunde deoarece imi face prea mare sila politica din Romania, fotbalul din Romania, o mare parte a oamenilor ce populeaza aceasta tara, insa oricat de multi ar fi ei nu ii voi lasa sa ma doboare pe mine si inca cativa nebuni ce ne-am strans aici pe acest forum. Daca dumnevoastra jucati o carte de interese, este problema dumneavoastra, daca sunteti cunoscuta de pe alte forumuri de acvaristica fiinca ati postat si pe acolo 30-40 de mesaje la fel de furtunoase ca si aici, Pt. ca va laudati singura, asta nu inseamna ca ati facut ceva pt aceasta tara sau pt acvaristica. Eu personal nu stiu sa ma fi laudat ca am facut un acvariu de 11 tone apa, si atentie construit si proiectat de echipa mea nu adus de afara si montat aici, sa facem diferenta. Eu nu m-am laudat ca am peste 10-15 tone insumand cantitatea acvariilor de recif realizate de noi si inca vre-o 70 poate 80 de tone insumand cantitatea acvariilor de apa dulce. Iar daca eu nu existam domnia dumneavoastra nu avea unde sa isi exprime propriile idei fiinca acest forum nu exista. Inaintea mea a fost un nume, acum devenit unul dintre cei mai mari exploratori ai acestei planete pe nume Emil Racovita, din fericire port acest nume de RACOVITA si sunt obligat ca in urma mea sa las ceva. Am inceput acum ceva ani si voi termina atunci cand bunul Dumnezeu imi va lua ultima farama de vlaga. Cat despre diferentele dintre noi? Intradevar aveti dreptate sunt foarte mari. Daca in acest mesj apar greseli imi cer scuze dar sunt nedormit de mai bine de 24 ore, petrecute in folosul acvaristicii.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.