61 Editat de clau_74 (2011-08-18 14:51)

Re: Salutare tuturor

Dl . Administrator ,dece nu opresti discutiile ??? NU da bine la forum !!! Multi acvaristi sunt cu "ochiiiiii" pe voi !!! Se poate folosi  "PM" .

Sorry , Adrian_ , acesta este un razboi pierdut , foloseste-ti energia in alte scopuri  "mai nobile" !!!

M-am saturat de-atata lasitate in poporul asta !

62

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:

Nu m-ai inteles. Eu ma refeream la faptul ca mesajul #39 era unul perfect normal, pe baza caruia se putea purta civilizat o discutie constructiva, din care, cine stie, poate invatam cu totii cate ceva.

Mesajele #41 si #42 scrise de mirceajifcu au fost pur si simplu o explozie de anormalitate, si, fiind tolerate, discutia nu putea s-o ia decat la vale. Asadar nu fugi de partea de raspundere care iti revine wink

Eu recunosc ca puteam sa-l las in plata Domnului de la prinmele doua mesaje pe care le-a scris aici, pentru ca diagnosticul era evident de acolo  lol .  Asuma-ti si tu eroarea de moderare  big_smile .

   
   Extrem de interesant si totodata instructiv, in toata tarasenia asta eu fug de raspundere si fac erori de moderare!!! lol
   Raspunderea voastra, a protagonistilor, unde este? De ce nu va trece prin cap ca, va puteti anula singuri posturile care dau nota de penibil acestei discutii???
   Este adevarat ca va vine greu, cum adica sa cedeze vreunul din voi, fereasca sfintul! Mai bine aruncati raspunderea in directia celui care nu a facut altceva, decit sa va atraga atentia ca ati luat-o razna. Impuscati "pianistul" si rezolvati problema, ramineti curati ca lacrima!
   Domnilor, repet, din partea mea, puteti continua dar cautati sa nu ma implicati mai mult decit este normal, la urma urmelor am si eu dreptul la... distractie! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

63

Re: Salutare tuturor

bradraqua A scris:
cassian20 A scris:

Moartea unui pestisor de 100ron/buc este o tragedie, moartea a 100 de pestisori de 0.5 ron bucata este statistica.

Este o adaptare a uneia din filozofiile apartinind lui Stalin?


Da. "Moarta unui om este o tragedie, moartea a 2 milioane este statistica"

Din pacate mai sunt persoane care nu au invatat din istorie si gandesc la modul general nu la fiecare individ in parte. Precum in cazul de fata in care valoare vietii unui neon difera de viata unui discus. Totul adus la o scara mult mai mica.

64

Re: Salutare tuturor

bradraqua A scris:

   
   Extrem de interesant si totodata instructiv, in toata tarasenia asta eu fug de raspundere si fac erori de moderare!!! lol

Din pacate asta e adevarul. Nu-mi spune ca nu-ti dai seama ca daca-i stergeai nebunului cele doua postari cu care a intors topicul cu susul in jos, lucrurile ar fi evoluat pe un cu totul alt fagas.

   

bradraqua A scris:

  Raspunderea voastra, a protagonistilor, unde este? De ce nu va trece prin cap ca, va puteti anula singuri posturile care dau nota de penibil acestei discutii???

Hmm, si totusi am scris foarte clar:

Adrian_ A scris:

Eu recunosc ca puteam sa-l las in plata Domnului de la prinmele doua mesaje pe care le-a scris aici, pentru ca diagnosticul era evident de acolo  lol .  Asuma-ti si tu eroarea de moderare  big_smile .

Unde vezi tu in chestia asta fuga de raspundere?  smile


   

bradraqua A scris:

Domnilor, repet, din partea mea, puteti continua dar cautati sa nu ma implicati mai mult decit este normal, la urma urmelor am si eu dreptul la... distractie! lol

De fapt asta e problema.

65

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:
bradraqua A scris:

   
   Extrem de interesant si totodata instructiv, in toata tarasenia asta eu fug de raspundere si fac erori de moderare!!! lol

Din pacate asta e adevarul. Nu-mi spune ca nu-ti dai seama ca daca-i stergeai nebunului cele doua postari cu care a intors topicul cu susul in jos, lucrurile ar fi evoluat pe un cu totul alt fagas.

   

bradraqua A scris:

  Raspunderea voastra, a protagonistilor, unde este? De ce nu va trece prin cap ca, va puteti anula singuri posturile care dau nota de penibil acestei discutii???

Hmm, si totusi am scris foarte clar:

Adrian_ A scris:

Eu recunosc ca puteam sa-l las in plata Domnului de la prinmele doua mesaje pe care le-a scris aici, pentru ca diagnosticul era evident de acolo  lol .  Asuma-ti si tu eroarea de moderare  big_smile .

Unde vezi tu in chestia asta fuga de raspundere?  smile


   

bradraqua A scris:

Domnilor, repet, din partea mea, puteti continua dar cautati sa nu ma implicati mai mult decit este normal, la urma urmelor am si eu dreptul la... distractie! lol

De fapt asta e problema.

   Domnule, am impresia ca vrei cu tot dinadinsul sa ma integrezi in grupul oponentilor domniei tale, lucru pe care-l refuz in continuare si-ti spun in mod direct: eu nu doresc sa-ti potolesc setea de polemica, nu am nimic de impartit cu dumneata, sunt doar o tinta falsa care a incercat doar sa-ti abata atentia captata de indirjirea acelor discutii.
   Te rog sa faci abstractie de existenta mea si sa incerci sa-ti rezolvi problemele pe cont propriu. Nu te-am jignit, nu ti-am adus niciun afront, am rugamintea sa procedezi in consecinta. Multumesc!
   P.S. Decizia de a interveni transant, o voi lua atunci cind voi considera eu de cuviinta, incercarile unora de a ma determina sa urgentez, sint sortite esecului! Altfel spus: daca cineva insista sa se faca de ris, de ce as sta eu in calea fericirii lui? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

66

Re: Salutare tuturor

Sa fie al naibii daca incercam eu sa te integrez undeva.  lol  Am spus doar ca, in conditiile in care unui mesaj absolut civilizat si la obiect (#39) i se raspunde cu aberatii si dejectii gen (#41 si #42)  era normal sa intervii INAINTE ca lucrurile sa degenereze.

Cum nu cred ca poti reprosa ceva mesajului #39, nu vad cum poti respinge logic afirmatia mea. Ramane doar partea cu "la urma urmelor am si eu dreptul la... distractie!". Asta-i tot.

Nu stiu de ce te simti atacat/ofensat. Oricine poate gresi pe lumea asta, chiar si tu.

67

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:

Sa fie al naibii daca incercam eu sa te integrez undeva.  lol  Am spus doar ca, in conditiile in care unui mesaj absolut civilizat si la obiect (#39) i se raspunde cu aberatii si dejectii gen (#41 si #42)  era normal sa intervii INAINTE ca lucrurile sa degenereze.

Cum nu cred ca poti reprosa ceva mesajului #39, nu vad cum poti respinge logic afirmatia mea. Ramane doar partea cu "la urma urmelor am si eu dreptul la... distractie!". Asta-i tot.

Nu stiu de ce te simti atacat/ofensat. Oricine poate gresi pe lumea asta, chiar si tu.

Da, ai dreptate!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

68

Re: Salutare tuturor

Sigur ca am, chiar daca tu o zici la misto  lol  Aici e frumusetea.

In alta ordine de idei, te-as ruga daca nu te deranjaza desigur, sa inchizi topicul. Nu poate fi decat o sursa de scandal inutil, de la acest punct incolo. Multumesc pentru primire, m-am lamurit cam cum stau lucrurile. roll

Re: Salutare tuturor

Multumim Dl Radu, desi cred ca topicul se poate inchide ca de invatat din el nu prea este mare lucru, decat ca ciclarea unui acvariu se poate face si aruncand 100 de ron pe pesti, raspunsuri de genul celor citate de mine si "dume" anti sapca lui Ancistrus  lol  lol .

70

Re: Salutare tuturor

mirceajifcu A scris:

de invatat din el nu prea este mare lucru, decat ca ciclarea unui acvariu se poate face si aruncand 100 de ron pe pesti


Care pesti sunt bine mersi toti in viata, se reproduc samd.

Cum spuneam, rog sa se inchida topicul, e deja prea mult sa citim aberatii de genul celei pe care tocmai am citat-o...

71

Re: Salutare tuturor

La cererea domnului care si-a adjudecat dreptatea fara drept de apel, inchid acest topic, rugindu-i pe protagonisti sa-si puna urmatoarele intrebari:
   - ce au avut de cistigat, mai ales in planul imaginii personale?
   - si-au atins cu adevarat vreunul din scopurile pentru care, in mod normal, au devenit membrii acestui forum, excluzindu-l pe cel de a-si manifesta orgoliile exacerbate?
   - este vreunul din ei mai presus de ceilalti, prin faptul ca a raspuns cu aceeasi moneda la provocarile suburbane, care au fost lansate in cadrul discutiilor?
   - ar trebui sau nu sa ne amuzam de exprimari de genul:
"creierul tau incapabil sa poarte o discutie"; "Bai Becali"; "acel creier nu e suficient dezvoltat datorita traumelor comunismului"; "te incurci si iti curge din gura pe tastatura"; "client permanent la spitalul 9"; "omul mi se pare evident tacanit"; "isi exhiba complexele de emigrant care crede ca actul de a pleca din tara creste IQ"; "daca-i stergeai nebunului cele doua postari", etc.?
   In speranta ca, odata cu racorirea vremii, ne vom reintoarce la atitudini si discursuri total diferite de cele manifestate in acest topic, va urez succes, maturizare rapida si tarie de caracter, care sa va ajute sa recunoasteti, ca ati fost penibili!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!