41

Re: Bine v-am gasit

Am masurat acum cu ruleta, cu tot cu suportul buteliei (ca e asezata vertical) are 76cm (pana in capatul robinetului). Cam lunga, dar e foarte usoara asta din aluminiu, comparativ cu cea din otel.

42 Editat de pelly67 (2010-02-20 01:35)

Re: Bine v-am gasit

nu este mare, auzi dar cat te tine pentru 2 acvarii? iti pun atatea intrebari fiindca ma bate gandul! smile pana acum eu am mers numai pe ce a dat Dumnezeu tongue...adica cat mai natural

43

Re: Bine v-am gasit

Nu stiu inca, nu am apucat sa o golesc, tot la 50 e presiunea din butelie big_smile s-ar putea sa ma tina mai bine de juma' de an...oricum eu o las sa mearga doar cat e lumina aprinsa, adica 10ore pe zi cate o bula/s sau doua maxim la fiecare acvariu...tare mult as vrea o electrovalva sa nu mai am treaba cu on/off'ul, s-ar putea sa vand reductorul ce il am acum si sa iau un reductor cu tot cu electrovalva, am gasit la un magazin, pret accesibil.

44

Re: Bine v-am gasit

da se merita, poate la vara cand intentionez sa demarez ceva mai mare, pentru ce am eu acum este prea mult. mersi oricum de informatii smile

45

Re: Bine v-am gasit

Oricum, pentru un acvariu care vrea sa fie plantat, nu doar cu plante nepretentioase, un sistem co2 zic eu ca este indispensabil, se vad rezultatele pe zi ce trece smile
Pentru putin, oricand cu cea mai mare placere smile

46

Re: Bine v-am gasit

Sper sa fie mai bune pozele astea, mi-am luat un aparat mai decent, inca citesc manualul smile

47

Re: Bine v-am gasit

Pacat ca era in miscare...

48

Re: Bine v-am gasit

.

49

Re: Bine v-am gasit

bravo, ai facut mari progrese si arata super! se vede diferenta de cand le dai CO2 tongue

50

Re: Bine v-am gasit

A evoluat foarte frumos acvariul tau. Si la inceput era bine, dar acum e si mai bine. Sa`ti fie pesti sanatosi si plantele verzi:lol:

Etiamsi omnes, sed non ego.

51 Editat de Avatar (2010-02-26 22:24)

Re: Bine v-am gasit

Multumesc mult, a evoluat intradevar, dar nu suficient ... oricum sunt convins ca voi ajunge sa am acvariul asa cum imi doresc eu smile

Cezara, din pacate nu pot sa-ti urez decat bafta cu armata big_smile

52 Editat de Avatar (2010-03-02 20:18)

Re: Bine v-am gasit

1

53

Re: Bine v-am gasit

Melc asasin care nu prezinta niciun interes pentru ceilalti melci mici de prin acvariu lol

54

Re: Bine v-am gasit

pearling

55

Re: Bine v-am gasit

...

56

Re: Bine v-am gasit

pistia

57

Re: Bine v-am gasit

Am mai pus doua plante, bun era un acvariu de minim 100 l roll

58

Re: Bine v-am gasit

arata super!...in testul permanent pentru CO2 ai pus apa din acvariu?

59

Re: Bine v-am gasit

Da...pai asa se pune, 1,5ml de apa din acvariu si 2-3 picaturi de solutie

60

Re: Bine v-am gasit

intra la mine la ultima postare sa vezi ce mi-a scris costi8...iti dadeam paste copy dar nu stiu ce are ca nu mai merge sad