81

Re: Bine v-am gasit

Avatar A scris:

http://www.youtube.com/watch#!v=9jNTMAf … jyGVJJnKTk

Un filmulet care de cate ori il vad parca imi dau lacrimile tongue si imi dau seama cat de departe sunt de a atinge perfectiunea...asa cum sunt cele realizate de domnul Amano.
Tot respectul pentru acest om !

eu sa fiu sincer nu stiu de ce nu puteti atinge si voi cei care sunte-ti mai experimentati aceea perfectiune. eu zic ca totul tine de cat esti dispus sa investesti in acel proiect. amano are bani cu caruta si isi permite tot ceea ce e mai profi. de exemplu ti-e iti convine sa pui un strat de 30 cm de ADA doar ca sa faci un design placut ?? mie unu nu imi convine ca nu am cu ce, eu pun stratul minim necesar de 3-5 cm si sunt multi care fac la fel. deci pana la urma urmei totul tine de bani. nu zic ca este si meritul lui de designer dar fiecare avem  idei  bune si care merita puse in practica insa nu avem cu ce. daca ai cu ce ai cu ce daca nu te descurci cu ceea ce ai.

ma scuza-ti daca am jignit,atacat  pe cineva dar asta este si va fi opinia mea.

82

Re: Bine v-am gasit

sece4u20 bine ai spus tata,banu frate e pe primul loc,apoi vin calitatile noastre de designeri...cum ai spus si tu in lipsa banului te descurci cum poti si cu ce ai big_smile

Sa ne loveasca 6 din 49 lol

83

Re: Bine v-am gasit

bogdivaio A scris:

Sa ne loveasca 6 din 49 lol

si nu numai odata.

84

Re: Bine v-am gasit

Pe mine m-au lovit maxim 4 .... Pe unde umbla celelalte doua mai frate ..... lol:lol::lol:

?

85

Re: Bine v-am gasit

Unde mai pui ca are poturi de plante la discretie,acvariul este gata rapid; spre deosebire de noi care ne agitam sa facem rost de o plantuta de pe cine stie ce forumuri,apoi daca planta a ajuns bine,ne chinuim sa o inmultim indeajuns etc. Oare el Amano s-ar descurca in conditiile date?:lol:

86

Re: Bine v-am gasit

s-ar descurca pe naiba. ar sta si mai rau ca noi. lol:lol::lol::lol:

87

Re: Bine v-am gasit

narcis.b A scris:

Unde mai pui ca are poturi de plante la discretie,acvariul este gata rapid; spre deosebire de noi care ne agitam sa facem rost de o plantuta de pe cine stie ce forumuri,apoi daca planta a ajuns bine,ne chinuim sa o inmultim indeajuns etc. Oare el Amano s-ar descurca in conditiile date?:lol:

Corect, aici te zbati luni de zile sa gasesti o planta, pana atunci Amano seteaza 50 de acvarii.

88

Re: Bine v-am gasit

sece4u20 A scris:
Avatar A scris:

http://www.youtube.com/watch#!v=9jNTMAf … jyGVJJnKTk

Un filmulet care de cate ori il vad parca imi dau lacrimile tongue si imi dau seama cat de departe sunt de a atinge perfectiunea...asa cum sunt cele realizate de domnul Amano.
Tot respectul pentru acest om !

eu sa fiu sincer nu stiu de ce nu puteti atinge si voi cei care sunte-ti mai experimentati aceea perfectiune. eu zic ca totul tine de cat esti dispus sa investesti in acel proiect. amano are bani cu caruta si isi permite tot ceea ce e mai profi. de exemplu ti-e iti convine sa pui un strat de 30 cm de ADA doar ca sa faci un design placut ?? mie unu nu imi convine ca nu am cu ce, eu pun stratul minim necesar de 3-5 cm si sunt multi care fac la fel. deci pana la urma urmei totul tine de bani. nu zic ca este si meritul lui de designer dar fiecare avem  idei  bune si care merita puse in practica insa nu avem cu ce. daca ai cu ce ai cu ce daca nu te descurci cu ceea ce ai.

ma scuza-ti daca am jignit,atacat  pe cineva dar asta este si va fi opinia mea.

O sa am bani la un moment dat, atunci o sa am mana libera si voi da totul pentru pasiunea mea. Acum experimentez pe materiale mai acesibilie, ar fi culmea sa investesc in ADA si sa iasa un esec, pentru ca pana la urma tipurile de substrat ADA iti pot da batai de cap daca nu le folosesti corespunzator, dupa cum zice producatorul (din ce am citit).
Sa nu uitam ca Amano are cativa ani buni in spate de cand face aquascape.

89

Re: Bine v-am gasit

A dat luna plina si prin acvariul meu tongue

90

Re: Bine v-am gasit

e photoshop, nu?
sau moonlight?

91 Editat de Avatar (2010-04-12 02:08)

Re: Bine v-am gasit

WOW ma flatezi tongue nu, nu e photoshop....sunt "doua leduri" legate la un incarcator de tel. Ce zici de rezultat ?

92

Re: Bine v-am gasit

foarte frumos.. serios.. din poza asa mi se parea..
eu niciodata nu am inteles rostul unui moonlight..

93 Editat de Avatar (2010-04-12 02:12)

Re: Bine v-am gasit

Multumesc.
Chiar n-am umblat deloc in ps, am scos-o de pe aparat acum 2 ore si ceva si am pus-o pe forum (prima data la topicul cu moonlight)
Acolo ai si o explicatie de ce..am ales acest sistem.

94

Re: Bine v-am gasit

Avatar A scris:

A dat luna plina si prin acvariul meu tongue

poza este de vis! felicitari! ce culoare au ledurile folosite?

95

Re: Bine v-am gasit

Merci Paul. Ledurile sunt transparente dar dau o lumina aproape de becurile incandescente, usor galbuie, cel putin asa mi se pare. Nu stiu ce tip de leduri sunt, nu scrie nimic pe ele.

96

Re: Bine v-am gasit

acum ca m-am uitat mai bine ....parca este restul unei ciuperci nucleare! oricum super imagine!...sigur ai pus leduri si nu ai incercat altceva in acvariu? lol

97

Re: Bine v-am gasit

lol se vede si ramirezul lipit de geam de la suflul exploziei tongue in coltul de sus, dreapta.

98

Re: Bine v-am gasit

bine, bine...de ala nu mai vorbesc!!! lol

99

Re: Bine v-am gasit

fa-ti cont la fotopedia si baga poza in concurs! ai sanse reale!sincer

100

Re: Bine v-am gasit

As vrea sa vad si la tine un led macar big_smile sigur o sa dea bine peste jungla amazoniana