Re: sal ma numesc Cornel

Indicat ar fi la acele pietre de la mare sa le faci un test de calcar cu otet, pui otet pe ele si daca fac bule mici si multe, nu sunt bune de pus in acvariu, dupa ce faci acest test trebuie sa le speli bine inainte de a le pune in acvariu. Vorbesti de acel decor 3D din spuma?

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: sal ma numesc Cornel

sal am revenit am comandat azi sticla dar nu am gasit de 10 mm si e de 8 mm si trebuie sa ai fac fundu dublu ? asa am auzit ca e bine si am luoat azi din magazin o scoarta de copac ce ai fac iese culoarea din ea sau trebuie sa o tin cateva zile in apa ca sa iasa culoarea de maine o sa ma apuc sa al pregatesc o sa fac probe cu acvariu sa vad daca tine am gasit silicon negru pt sticla e bun ?
Va salut cu respect

Re: sal ma numesc Cornel

de unde iau si eu un melc????:d

24

Re: sal ma numesc Cornel

Depinde de localitatea in care locuiesti. In Bucuresti eu am cumparat de la Piata Muncii

Re: sal ma numesc Cornel

mda sunt din buc de la piata munci cam departe in alta parte mai sti dar misto ideia cu pietrele o sa fac asa cum mi-ai zis o sa ma interesez de unde sa iau un mel :d dar cu scoarta aia de copac cum fac al pun intr-o galeata eeva e nou de la magazin ?

26

Re: sal ma numesc Cornel

in ATENTIA d-lor Razvan,Florin.M,Schlaffen va rog frumos sa stergeti comentariul care nu are legatura cu subiectul din :SA FACEM CUNOSTINTA( revista).Acolo doar scriem despre noi date personale nu facem alte comentarii .Soto a facut deja aceasta observatie asa ca tineti cont si de noi asa ne putem respecta.

laura-rac

Re: sal ma numesc Cornel

cu ce am gresit ca nu inteleg?

28

Re: sal ma numesc Cornel

Cornel nu ai gresit cu nimic.NU este vorba despre tine in comentariu meu.ok?

laura-rac

Re: sal ma numesc Cornel

aa k ms am crezut ca eu am facut ceva ami cer scz ca mam bagat in discutie tongue
am facut acvariu sa ma lamures si eu daca e bine !?

Re: sal ma numesc Cornel

mda asta e buna poza

31 Editat de Florin.Mazilu (2009-02-03 22:56)

Re: sal ma numesc Cornel

felicitari arata beton wink big_smile
ca fapt divers cat ai dat pe sticla? daca nu vrei a spui public da-mi mail tongue sunt foarte interesat big_smile

Multumec

Re: sal ma numesc Cornel

nu am dat mult si e de 8 mm am dat 100 de lei noi :d cred ca nu e mult dami si mie id tau

Re: sal ma numesc Cornel

mazy_flo

Re: sal ma numesc Cornel

ms mult maine ai fac proba cu apa tongue ms mult cat de cat ma pricep o sa pun si poze cand e gata ms

Re: sal ma numesc Cornel

cat ai lasat siliconul????
minim 48 de ore ptr sticla de 8 mm, sa nu zic MAI mult big_smile

Re: sal ma numesc Cornel

aaa in seara asta lam lipit uite asta nu stiam tongue yikes

Re: sal ma numesc Cornel

Da de ce nu ai folosit un  silicon transparent?Intreb si eu din curiozitate.

Re: sal ma numesc Cornel

pt ca a facut fratemiu cu silicon transparent si parca arata ma bine asa ca acvariul care al am acuam e cu silicon negru bine e facut mai bine ca mine dar asta ee crestem si invatam big_smile

Re: sal ma numesc Cornel

e vezi asta nu stiam dar uite ca am nimerit bine big_smile

Re: sal ma numesc Cornel

Vintila Cornel,asteptam finalizarea acvariului.Pe curand