21

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

desi sunt dinamovist.... ieri seara ma bucuram cand Steaua conducea cu 3-0...si m-am dus la culcare trist si ofticat.....

pest 2 saptamani ne injuram civilizat unii pe altii ( sau cand naiba se joaca)....alte marie cu alta palarie, dar ieri seara au jucat romanii....asa ca: Bravo Steaua, caci mi-a oferit un fotbal placut....a fost palpitant, a fost un meci interzis cardiacilor.....etc etc etc

arbitru are o parte de vina insa nu prea mare....chiar nu am tinut de minge la sfarsit, prea erau degajate toate mingile...practioc pasa la adversar de 40-50m....asta ne-a halit dupa parerea mea

?

22

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

Mai bine acasa decat sa  se califice  steaua
imi place romania coco dar urasc steaua

23 Editat de ciprian01 (2010-10-03 12:49)

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

Post sters de mine!
Scuze pt continutul deplasat!
:noroc

24 Editat de Dan1981 (2010-10-03 12:46)

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

:noroc

25 Editat de ciprian01 (2010-10-03 12:49)

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

Post sters de mine!
Scuze pt continutul deplasat!
:noroc

26

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

:noroc

27

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

DAN5555 A scris:

Nu ai cum sa intelegi mai ciprica,sunt sigur ca nu ai calcat vreodata pe un stadion.
Bafta

cu mesajul asta....am sa-l parafrazez pe pelly "mi-ai spart ficatul de ras".....

eu chiar nu pot sa inteleg ura asta....nu este vb de sanatatea ta sau a familiei, nu este nimic vital, nu este nimic necesar.....un hobby, o pasiune nimic mai mult....trairi de moment duse la extrem. pentru ce? pentru jucatori care joaca pe niste sume halucinante si pleaca de la o echipa la alta, chiar si la rivale....caci sunt profesionisti!!! pentru antrenori care-si dau viata pt echipa si la primul contract mai mare de la o alta echipa.....au zburat....pentru investitori care fac echipe fara sa fi avut o tangenta cu fotbalul in trecut..... etc etc etc

Pasiunea capata nuanta reala in momentul in care intreg sistemul este tratat cu profesionalism de la investitor - la spectator.....de la carderopier - la presedinte.... de la sporter - la suporter

Hai Dinamo
Hai Gaz Metan
Hai Rapid
Hai Steaua
Hai Pandurii
Hai CFR
Hai Vaslui
.
.
.
.
.
etc

Sustineti toate echipele in astefel de meciuri....si contrati-va in timpul celor 90 de min, iar dupa meci fiecare tb sa revina la statutul de persoana si nu sa ramana blocat im mod imbecil in starea de suporter.....

?

28

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

:apl  :apl  :apl  :apl  :apl

29

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

Hai sa te fac sa intelegi un Dinamovist pur sange nu o sa se bucure de succesul stelei niciodata si invers aici vorbim doar de  Dinamo si steaua, daca aseara juca rapid sau alta echipa tinem cu ei dar cu steaua niciodata doar ura pana la moarte. :noroc

30 Editat de costyy_78 (2010-10-01 17:23)

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

:stupid no comment

31 Editat de kokos (2010-10-01 18:10)

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

DAN5555 A scris:

Hai sa te fac sa intelegi un Dinamovist pur sange nu o sa se bucure de succesul stelei niciodata si invers aici vorbim doar de  Dinamo si steaua, daca aseara juca rapid sau alta echipa tinem cu ei dar cu steaua niciodata doar ura pana la moarte. :noroc

hai sa-ti spuna alt dinamovist pur sange cum stau lucrurile..... indiferent de sportul in care esti implicat inteligenta este cel mai de pret ingredient....fie ca vorbim de box, fotbal, scrima, sah, handbal etc etc etc. Eu nu ma bucur de succesul Stelei, ci de succesul unei echipe romanesti.....Dinomovisti pur sange merg in afara competitiei si beau bere cu stelisti, sunt nasi sau fini, se casatoresc.....mai simplu devin persoane si nu raman blocati....

eu nu vreau sa jignesc sau sa comentez trairile semenilor mei dinamovisti, stelisti sau rapidisti ci vreau sa subliniez ca a fi om este o calitate care nu tine de culori, stadion si slogane.....a fi om inseamna ati arata respectul in primul rand fata de "inamic"......si am sa-ti dau un citat din filmul Achile care mi-a captat atentia.....Tatal lui Hector merge in cortul lui Achile si-i cere corpul fiului ucis de inamic....Achile da o replica la care tatal lui Hector raspunde "Chiar si dusmanii pot sa-si acorde respect".....daca ai vazut filmul sigur reusesti sa extragi secventa......

inchei prin a spune ca nu trebuie sa-i iubesti, dar respectul nostru il merita atata timp cat exista ingredientele necesare care sa ceara acest respect, iar pentru jocul de ieri il merita din plina.

?

32 Editat de ciprian01 (2010-10-03 12:49)

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

Post sters de mine!
Scuze pt continutul deplasat!
:noroc

33 Editat de MARCO555 (2010-10-01 19:30)

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

Daca permiteti sa fac o remarca , ar fi aceia ce depinde ce intelege  fiecare persoana prin Dinamovist pur sange  .Si  daca tot suntem la capitolul  citate celebre din filme celebre ,eu nu pot spune decat ca trebuie analizata fraza Dinamovist pur sange si  o sa rezulte  ca prin venele acelei persoane  nu are cum sa treaca nici macar 0,01%  sangele altei echipe decat cea favorita .
Iar in legatura cu faptul ca a fi om  inseamna respectul pentru inamic sincer dar sincer ,eu unul cred ca acel respect nu o sa il gasiti decat prin filme  carti etc etc , iar daca se gaseste cineva care sa  ma contrazica nu pot spune decat ca este un ipocrit.  asta fara a jigni pe cineva .
Exemplul meu pentru a intelege  fiecare persoana  in parte  ce inseamna sa fi Dinamovist pur sange  ,asta petru ca suntem pe acest site minunat de acvaristica  este urmatorul :Puneti doi masculi de Betta Splendens intr-un acvariu si o sa vedeti  reactia , iar dupa aceia sa  imi spuneti si mie unde este respectul acordat inamicului
Sper sa nu se supere nimeni pe mine  , eu va respect pe fiecare user de pe acest forum si ceea ce am sris mai sus trebuie luat  doar ca  o opinie si nimic mai mult  :noroc

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

34

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

Oare cei "doi masculi de Betta Splendens " au tot atata minte cat are kokos , cat are ciprian01, cat am eu ...si cat AR TREBUI sa ai si tu ?
Am remarcat de aseara "apetitul" tau si nu am chef de galceava .
Dar nu uita : cand doi (trei) iti spun ca esti beat , mergi la culcare .

35 Editat de ciprian01 (2010-10-03 12:49)

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

Post sters de mine!
Scuze pt continutul deplasat!
:noroc

36 Editat de Dan1981 (2010-10-03 12:46)

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

:noroc

37

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

In general nu imi schimb  opiniile  de la o ora la alta si raman ferm pe pozitie ,ceea ce am sa fac si acum , si cu asta inchei discutia si nu am sa mai vin cu replici ,deoarece vad ca mai nou sunt apreciati cei care jignesc  cum a facut noul user venit pe forum acum o saptamana Aurelian si care din cate observ i-au cam murit laudatori  si citez "Oare cei "doi masculi de Betta Splendens " au tot atata minte cat are kokos , cat are ciprian01, cat am eu ...si cat AR TREBUI sa ai si tu ?"
Apropos Aurelian era sa uit ,vroiam sa  iti spun ca ma bucur enorm  pentru ca avem printre noi o minte atat de sclipitoare precum a ta  wink

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

38

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

:apl

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

pfff discutii despre respect in sport!!...am o remarca si o intrebare....dane!....marco!!!...ati practicat vreun sport???...
cuvantul "inamic"...dupa cate stiu eu se foloseste in terminologia razboiului....in orice sport se foloseste "ADVERSAR"...eu am facut ceva sport la viata mea si vreau sa va explic ce am invatat eu despre respectul in sport:..sa-ti respecti adversarul este sa-i respecti munca, truda de a se mentine (sa creasca) pe locul unde se afla, sa-i respecti sigla, antrenorul, si in final sa-i respecti munca care a depus-o in duelul cu tine...in legatura cu fotbalul respectul se arata la inceput cand adversarii faceau schimb de fanioane reprezentand sigla clubului, si isi strangeau mana (capitanii echipelor)...numai simplu fapt ca dai mana unul cu celalalt inseamna ca-l saluti, ca-l respecti ..iar daca o faci numai de dragul de a poza inseamna ca nu esti sportiv.....revin ..la sfarsitul meciului se faceau schimb de tricouri si fiecare saluta adversarul si multumea tribunelor ptr participare si efortul lor de a canta si incuraja echipele favorite....in sportul care l-am practicat eu resectul in aratai prin calutul de inceput(intalnirea manusilor dintre adversari) iar la sfarsit cel ce castiga dupa ridicarea bratului castigator de catre arbitru era frumos si aratai ca sportul te-a educat ridicand bratul celui invins aratand tribunelor ca si el trebuie onorat prin faptul ca a luptat cu tine....dar vremurile astea s-au dus...acum sportul a devenit un motiv de violenta,: pe cine sa mai injuram, sa mai scuipam, sa le mai zicem de mame....hai la stadion"...este rusinos ca cei care se cred sportivi doar ptr ca se duc si-si platesc un bilet in tribune sa creada ca le place sportul...nu este asa....nu mai exista pic de bun simt....si inainte erau adversari , intre adversari dar cand se juca cu o echipa straina  erai "ROMAN" SI RESPECTAI ROMANIA!!!...ce inseamna DINAMOVIST PUR SANGE??????...sau stelist pur sange???....sau orice altceva pur sange???....inseamna ca-ti iubesti echipa si-ti respecti adversarul sau inseamna ca .....sincer vrem sa ne educam copiii prin sport....puteti sa o faceti???...poti sa-ti duci copilul pe stadion fara ca el sa invete un "vocabular" intreg de injuraturi?? sau sa fi sigur ca in confruntarea "sportiva"cu scaune nu ajungi cu el la urgenta???....salati-o moarta nu vreau sa va supar cu ceva sau sa credeti altceva despre mine dar eu 7 ani de zile am fost sportiv si nu am indraznit niciodata sa vb urat despre un adversar ba din contra...respectandu-l ma facea sa trag si mai tare de mine , de conditia fizica sa-i fac fata macar daca nu sa-l inving...la sfarsitul meciului mergeam impreuna cluburile si serveam o prajitura sau un brifcor, sau o friptura si se legau prietenii care rezista si astazi dupa 12 ani chiar daca acolo in ring ne dadeam pumni in cap ...dar lupta se incheia acolo in 3 reprize a care 4 minute...in sfarsit ar fi frumos sa mai ganditi despre ce inseamna respect in sport si ....ok am terminat..spersa nu va plictisesc si sa nu va fi suparat cu pledoaria mea...daca da eu imi cer scuze si retrag tot ce am scris , aceste randuri pastrandu-le doar ptr mine!!!

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

40

Re: "Un fleac! I-am ciuruit"

dan5555> avatarul tau nu face cinste nici unui dinamovist!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

?