61

Re: Acvariu 500 plantat

astept cu mare interes pozele big_smile

62

Re: Acvariu 500 plantat

Radu,fac greva! Da-ti cu apa rece pe fata,si vino-ti in fire! Care te-a suparat? Zi ca punem mana de la mana si ne ridicam care cu furci care cu topoare...normal ca avem traditie istorica in astfel de rascoale! lol:lol:
Foarte fade topicurile fara sarea si piperul cuvintelor tale!
Abia astept sa vad discusii!

63

Re: Acvariu 500 plantat

narcis.b A scris:

Abia astept sa vad discusii!

Me too !

64 Editat de Baracuda (2010-06-09 11:26)

Re: Acvariu 500 plantat

narcis.b A scris:

Radu,fac greva! Da-ti cu apa rece pe fata,si vino-ti in fire! Care te-a suparat? Zi ca punem mana de la mana si ne ridicam care cu furci care cu topoare...normal ca avem traditie istorica in astfel de rascoale! lol:lol:
Foarte fade topicurile fara sarea si piperul cuvintelor tale!
Abia astept sa vad discusii!

De multe ori imi este foarte greu sa ma desprind de atmosfera cotidiana, plina de stresul luptei pentru existenta si sa intru in atmosfera forumului, care este un adevarat medicament pentru mine. Nu ma pling, sint destul de stapin pe mine insumi, dar citeodata ma descurajeaza foarte tare atitudinea unor colegi pentru care polemica ieftina este unicul scop in discutiile pe care le poarta. Nu este ceva personal, nu mi se intimpla mie, dar este neplacut sa vrei sa intervii intr-o discutie si sa-ti fie teama ca poti deveni tinta unei astfel de atitudini. Nu vreau sa dezvoltam subiectul, sa nu se creada despre mine ca sint... prea sensibil lol
Pozele cu noile achizitii le voi pune in citeva zile, deocamdata "minunile" sunt in carantina, le-am cumparat de la "sursa nemultumirilor" lui kokos si nu vreau sa patesc ca el smile

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

65

Re: Acvariu 500 plantat

si acum lui raducu i se potriveste urmatorul proverb:Daca nu ai un batran, cumpara-ti, si daca ai sa-l.... cinstesti. lol:lol::lol::lol::lol:

66

Re: Acvariu 500 plantat

Auzi Radule,Coco te-a scos deja la pensie,adica striga :palaria si bastonul dvs.dom` Radu .:lol::lol:

67

Re: Acvariu 500 plantat

nu am facut referire la anii ci la intelepciunea acestui om. eu unul am stat de vorba la telefon cu el si am ramas placut surprins despre faptul ca stie intotdeuna ceea ce vorbeste si vorbeste exact cat trebuie.

68

Re: Acvariu 500 plantat

Nu e rau deloc , e chiar super si pesti sunt frumosi fara piper very good !

----       Member BCR      ----

69

Re: Acvariu 500 plantat

Au probleme cu stomacu` nu le da piper! lol

Re: Acvariu 500 plantat

piperul apare indeosebi spre maturitate ,la varietatile derivate din pigeon ,daca sunt tinute in plantat sau in steril cu fundal inchis la culoare. tongue

71

Re: Acvariu 500 plantat

narcis.b A scris:

Auzi Radule,Coco te-a scos deja la pensie,adica striga :palaria si bastonul dvs.dom` Radu .:lol::lol:

Narcis, si voi toti ceilalti prieteni, este adevarat ca am o virsta respectabila (nu venerabila). Pe de o parte imi pare rau dar gindindu-ma ca fenomenul este implacabil si nu iarta pe nimeni, ma consolez la gindul ca totusi mai am destul timp de petrecut in lumea asta si implicit alaturi de voi. Cel mai important lucru este sa traiesti cu intensitate si sa faci in asa fel incit, sa nu regreti prea multe si daca nu poti face un bine celor din jur, macar sa nu le faci rau. Bogdan (bogdivaio) va zice iar, ca am inclinatii filozofico-preotesti. lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

72

Re: Acvariu 500 plantat

crb A scris:

Nu e rau deloc , e chiar super si pesti sunt frumosi fara piper very good !

Multumesc mult, insa vreau sa-ti spun ca, mai ales 3 dintre pesti au ceva piper, am fost destul de "dibaci" sa fac pozele in asa fel incit sa nu se vada. lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

73

Re: Acvariu 500 plantat

hobbydiscus A scris:

piperul apare indeosebi spre maturitate ,la varietatile derivate din pigeon ,daca sunt tinute in plantat sau in steril cu fundal inchis la culoare. tongue

Nu vreau sa te contrazic, eu am pus o intrebare aici pe forum, legata de aparitia piperului pe discusi si raspunsurile au fost cu totul altele. Singurul lucru de care sunt sigur, este ca piperul apare si la exemplare cu dimensiunea de 4-5 cm, asa cum am observat chiar la pestii mei. Cred ca importanta fundalului este data de contrastul pe care il face cu culoarea pestilor, moment in care scoate in evidenta eventualele pete (piper).

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

74

Re: Acvariu 500 plantat

narcis.b A scris:

Auzi Radule,Coco te-a scos deja la pensie,adica striga :palaria si bastonul dvs.dom` Radu .:lol::lol:

Replica "palaria si bastonul dumneavoastra" apare intr-un film de acum aprox. 40 ani, cu Iurie Darie. El avea un robotel care rostea aceste cuvinte, la venirea sau plecarea musafirilor. smile

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

75

Re: Acvariu 500 plantat

Asa cum am promis, pun citeva poze cu ultimele achizitii: Solid Gold. Din pacate nu am putut prinde in nici un cadru toate cele 3 exemplare impreuna.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

76

Re: Acvariu 500 plantat

1

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

77

Re: Acvariu 500 plantat

2

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

78

Re: Acvariu 500 plantat

3

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

79

Re: Acvariu 500 plantat

4

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

80

Re: Acvariu 500 plantat

Suuuuper ! Iti vine sa-i iei in brate big_smile