101

Re: Acvariu 500 plantat

S-a format o pereche de discus si a depus icre. Au facut-o in acavariul comun si in doua zile icrele s-au albit si... asta a fost. Data viitoare ii asteapta un acvariu de reproducere dedicat!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

102

Re: Acvariu 500 plantat

Nice,nice  :sbr  .... impecabile exemplare...o sa ma pun de acum la coada pentru un puiutz,desi nu am conditii dar stii cum e romanu "las sa fie"  lol  lol  lol

103

Re: Acvariu 500 plantat

frumos frumos... dar nu erau gold?

104

Re: Acvariu 500 plantat

Foarte frumoasa pereche de discusi.  :fok

105

Re: Acvariu 500 plantat

merlin21 A scris:

frumos frumos... dar nu erau gold?

Multumesc pentru apreciere! Unul este Gold iar altul este Red Marlboro, asa  s-au ales.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

106

Re: Acvariu 500 plantat

lup cosmin A scris:

Foarte frumoasa pereche de discusi.  :fok

Multumesc pentru apreciere!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

107

Re: Acvariu 500 plantat

Nu ma pricep deloc la Discusi, dar pot spune ca sunt deosebiti. Sunt curios ce va rezulta,.... oricum ceva frumos ca si parintii. Multa bafta si sa auzim numai de bine!  :sok

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

108

Re: Acvariu 500 plantat

Doamne ce frumosi sunt! ...


Si tu esti atat de zgarcit cu pozele! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

109

Re: Acvariu 500 plantat

Andi66 A scris:

Nu ma pricep deloc la Discusi, dar pot spune ca sunt deosebiti. Sunt curios ce va rezulta,.... oricum ceva frumos ca si parintii. Multa bafta si sa auzim numai de bine!  :sok

Pai nu va rezulta nimic la depunerea asta, icrele s-au albit, deci au fost compromise total. Nu am fost pregatit pentru eveniment.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

110

Re: Acvariu 500 plantat

bradraqua A scris:
Andi66 A scris:

Nu ma pricep deloc la Discusi, dar pot spune ca sunt deosebiti. Sunt curios ce va rezulta,.... oricum ceva frumos ca si parintii. Multa bafta si sa auzim numai de bine!  :sok

Pai nu va rezulta nimic la depunerea asta, icrele s-au albit, deci au fost compromise total. Nu am fost pregatit pentru eveniment.

Scuze, am spus ca nu sunt pregatit in domeniu....Sunt convins ca le trebuie ceva conditii speciale....nu-i nimic data viitoare.  :sok

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

111

Re: Acvariu 500 plantat

Lucia A scris:

Doamne ce frumosi sunt! ...


Si tu esti atat de zgarcit cu pozele! smile

Stiam eu ca trandafirii au cerinte deosebite, dar se pare ca cei din Oradea ii intrec pe toti! lol
Nu sint zgircit Lucia, ce rost are sa pun mai multe poze, care arata de fapt acelasi lucru, mai ales ca "evenimentul" petrecindu-se intr-un colt al acvariului, nu am avut alte unghiuri disponibile pentru foto si nici nu m-am putut apropia foarte mult, de frica sa nu-i deranjez pe "protagonisti". Si apropos de "zgircenie", de cind nu ai mai pus nicio poza cu acvariul tau? tongue

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

112

Re: Acvariu 500 plantat

succes la reproductie, ma abonez la 6-8 buc.
gradina f frumoasa  ^:)^

113

Re: Acvariu 500 plantat

imi A scris:

succes la reproductie, ma abonez la 6-8 buc.
gradina f frumoasa  ^:)^

Multumesc frumos, deocamdata nu imi bat capul cu reproductia, am alte prioritati legate de acvaristica. Oricum tin minte si daca voi avea ceva disponibil, te anunt cu mare placere.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

114

Re: Acvariu 500 plantat

bradraqua A scris:
Lucia A scris:

Doamne ce frumosi sunt! ...


Si tu esti atat de zgarcit cu pozele! smile

Stiam eu ca trandafirii au cerinte deosebite, dar se pare ca cei din Oradea ii intrec pe toti! lol
Nu sint zgircit Lucia, ce rost are sa pun mai multe poze, care arata de fapt acelasi lucru, mai ales ca "evenimentul" petrecindu-se intr-un colt al acvariului, nu am avut alte unghiuri disponibile pentru foto si nici nu m-am putut apropia foarte mult, de frica sa nu-i deranjez pe "protagonisti". Si apropos de "zgircenie", de cind nu ai mai pus nicio poza cu acvariul tau? tongue

Bine, inteleg ca nu vrei sa intrerupi.. momentul.. smile dar foarte bine poti sa ne arati colegii lor... smile

Sau Gradina Raiului unde traiesc ei.... o gradina se modifica in fiecare zi... wink 

Fiecare fotografie pe care ne-o arati e deosebita si in felul acesta imi mai"clatesc" si eu ochii... smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

115

Re: Acvariu 500 plantat

Lucia  :apl  ce comparatii,ce epitete,ce titluri alese  ^:)^ ....i-a mai schimba-ti putin stilul si incearca si niste parabole,eventual cateva hiperbole de efect  lol 

P.S.habar nu am ce inseamna dar folosesc si eu cuvinte "mari"  lol  lol  lol

116

Re: Acvariu 500 plantat

Mici modificari de set-up si evolutie discusi achizitionati in iunie

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

117

Re: Acvariu 500 plantat

Discusi in acvariu 240

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

118

Re: Acvariu 500 plantat

Nici nu prea ai ce sa comentezi.... :apl  :apl  :apl

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

119 Editat de bogdivaio (2010-08-17 12:19)

Re: Acvariu 500 plantat

Iarasi am pentru o luna de zile wallpapere noi..iupiiiiiiiiiiii  :pp

Si pentru ca totul arata prea perfect,bag eu doua strambe  lol  lol
- mascheaza cumva aparatura aia de pe mijlocul acvariului,mut-o sau habar nu am cum faci...totul arata asa de natural si de salbatic  :acv  si hop,apare tehnologia si te readuce in zona artificial  :scry

- sunt sigur ca un alt background ar scoate mult mai bine in evidenta naturalul pe care incerci sa-l redai...un maro wenge sau un background din fibra de sticla cat mai natural si care sa se poata preata la viziunea ta

P.S.Radu tu doar prin simpla prezenta pe forum si prin felul tau de-a fi meriti respectul meu  ^:)^

120

Re: Acvariu 500 plantat

bogdi mie personal imi place background-ul !
merge si asa !
Radu....Acvariul este  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise