21 Editat de bogdivaio (2010-06-26 16:04)

Re: buna tuturor acvaristilor

Nu cer apreciere ci doar respect. Multumesc

Respectul nu se cere,nu se impune ci se castiga !!!!

Re: buna tuturor acvaristilor

hai sa recapitulam:
-am citit un topic al Exotic-ului, cu "vand diverse", ceva de genul... ma interesa acel bazin mic pt channoizi, am urmarit cateva zile la rand acel topic (acest lucru se poate obtine de la admin, am acelasi IP si in afara de vanzari nu am intrat pe alte topic-uri, chiar va rog sa cereti confirmarea celor spuse de mine)
-mi-am deschis un cont, pt ca altfel nu puteam refula in cuvintele care meritau spuse in apararea acestui OM, am postat un punct de vedere si iata ca primesc minusuri...
-va rog sa dati acel topic sa-l citeasca un vecin si veti vedea ca va gandi asemeni mie; ceea ce-a facut omul inainte nu ma intereseaza, ceea ce a vandut, preluat din donatii e insignifiant...vorbesc de un topic
-mi s-a dat si mie in cap, cu alte cuvinte cine nu e cu noi e impotriva noastra... e permiata chestia asta, mai merge pe-aici pe forumuri
-eu respect orice persoana care are realizari profesionale si persoanle, orice persoana care demonstreaza ca stapaneste gramatica limbii romane, care e carentara la multi admini si moderatori din RO si s-a invatat in clasele 5-8 !!!!!!!!! si orice persoana care spre deosebire de mine are ceva superior in acvarii sau are peste 1.2 tone de apa si munceste pt dezvoltarea unei specii in RO, de ce nu RESPECT FIECARE OM, pt ca dincolo de pasiuni si aversitati (nejustificate) este OM si nu avem niciun drept asupra lui decat sa ne expunem puncte de vedere, cand vom deveni o instanta lucrurile vor sta altfel, pana atunci, ne rezumam la aprecieri/deprecieri

cu respect,
anca

niciodata nu spune niciodata

Re: buna tuturor acvaristilor

bobi, te rog sa nu mai faci nicio mentiune pt ca nu doresc sa-ti cauzez vreun prejudiciu, nici macar prin acele -, tu vei ramane aici si poate vei avea nevoie de aceste site-uri, pt mine nu conteaza decat moral atitudinea unor semeni...

niciodata nu spune niciodata

24 Editat de bogdivaio (2010-06-26 16:41)

Re: buna tuturor acvaristilor

vai ce se mai pricep unii la tras consluzii  lol  lol  lol ... imi place ca esti ipocrita (odata ceri respect, apoi vi si ne spui ca nu iti mai trebuie decat selectiv..si tot asa),apoi hotaraste-te fata draga  lol ....imi place rolul pe care incerci sa-l joci acum,cel de victima...poate iti iasa si duci de nas 2-3 useri..Bafta!

P.S.in general - nu te apuca sa fi tu avocatul apararii daca nu-ti cunosti prima data clientul!

P.S.2. Lasa-l tu pe bobi ca nu vad de ce il amesteci chiar nu fac legatura intre reputatia ta si el...nu bagam oamenii la gramada,fi pe pace

P.S.3.

tu vei ramane aici si poate vei avea nevoie de aceste site-uri, pt mine nu conteaza decat moral atitudinea unor semeni...

....dar ai de gand cumva sa parasesti aceasta lume?!  lol  te retragi intr-o lume spirituala si de duh?!  lol  lol....scuze am uitat de mult laudata plecare in Elvetia sper sa poti intra si de acolo pe forum daca nu cumva sunt interzise forumurile din "RO"  lol  lol  lol ...Doamne ajuta!

P.S.4. Nu uita sa manaci  multa multa ciocolata!  lol

25

Re: buna tuturor acvaristilor

roxi se pare ca ai creat destule dispute de la sosirea ta pe forum. atat tie si cat si celorlalti care iti dau apa la moara le trag un ULTIM SEMNAL DE AVERTISMENT.

Re: buna tuturor acvaristilor

Pana la urma cred ca este un site de acvaristica, sau nu? Mai roxy_tafnoasa esti un personaj aparte, un personaj de care aceasta tare are nevoie, un personaj simpatic mie. Insa din pacate pt aceste meleaguri sunt multe lucruri ce trebuiesc schimbate in aceasta tara, sau mai tragic foarte putine ce trebuiesc pastrate. Cat despre plecarea ta in Elvetia nu pot decat sa te felicit, am fost si eu pe afara si nu in vizita cum multi au facuto, am adus multi straini in Romanica pt. a intelege(ca si noi avem trenuri, ca si la noi cresc brazi, ca nu iti fura vaca din curte asa cum credeau ei) Am luptat si am sa lupt pt aceasta tara, atat cat voi putea si atunci cand nu o sa mai am destula energie poate voi pleca in Finlanda, Norvegia sau alta tara nordica. Dar pana atunci incerc sa ii fac pe cei din jurul meu sa ma respecte pe mine si cei apropiati mie. Chiar daca uneori sunt piperat in modul meu de exprimare trebuie sa recunosc ca nu am performantele tale. Sincer nu am nimic cu persoana ta nu asi vrea sa ma intelegi gresit insa fiecare culege ce cultiva. Este adevarat ca pe acest forum sunt cativa "golani" cu care nu te poti intelege insa daca vei incerca sa ii intelegi cu siguranta vei fi inteleasa. Sincer tin foarte mult ca acest mic forum sa ramana cu o nota de calmitate si relaxare mai ales ca tu dupa cum spuneai mai sus vei pleca dintre noi si nu cred ca ar fi ok sa vi sa arunci cu tarana in ochii si sa pleci. Fara sa fie cu suparare incearca sa privesti mai mult in oglinda si aici nu ma refer la aspectul fizic, dar esti fata inteligenta si cred ca ai inteles exact unde bat. Daca am deranjat pe cineva prin cuvintele mele imi cer scuze, daca am lezat inteligenta cuiva de pe acest forum va rog dati dovada de intelegere. VA MULTUMESC.
In rest eu personal iti doresc tot binele din lume, fie ca sfintii sa iti asigure un trai asa cum iti doresti.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: buna tuturor acvaristilor

buna ziua domnilor,

chiar e atat de greu de inteles ca dupa ce am citit un topic, fara a avea nicio cunsotinta despre user ( in fond nu era impetuos necesar pt a cumpara un acvariu sa citesc tot ce misca despre un user), am remarcat o aciditate neintalnita la adresa acelui om si mi s-a parut corect sa-i iau apararea? de unde-am plecat si unde-am ajuns! nu ma refer la mine! ci la dvs...
uite pt a va face pe un maxim plac dle "coco" si dle "sef suprem" nu voi mai posta nimic, in fond ce-am avut si ce-am pierdut! vad ca va afecteaza ca spun adevarul, sunt principiile mele de la care nu abdic pt ca mi-au fost insuflate de parinti si bunici (Dumnezeu sa-i ierte pe toti...din pacate) si profesorii pe care i-am avut si i-am respectat, pt ca a spune ceea ce gandesti nu e nicio ilegalitate, am relatat faptele asa cum s-au derulat, in fond ceea ce urmeaza sa fac eu este strict problema mea, diferenta e ca ceea ce fac de cativa ani buni fac bine, sunt apreciata pt activitatea mea si prestatia mea, asa ca nu am nevoie de aprecierile unor persoane care pt mine nu reprezinta nimic... din pacate am gresit acordandu-le unor domni si doamne de pe acest site o importanta necuvenita in locul ascederii in locuri in care acest lucru este la el acasa.
Numai bine, vorba exotic-ului, imi puteti sterge user-ul, desi nu am facut trimiteri spre poze nud cum fac altii, fara a li se atrage printr-un pm atentai...si vorbim de pesti pe acest site???

niciodata nu spune niciodata

28

Re: buna tuturor acvaristilor

Te iubim sa nu uiti asta !!!   :-*

29 Editat de kokos (2010-06-26 18:08)

Re: buna tuturor acvaristilor

chiar si eu ti-as da un minus pentru ca vorbesti cam mult....si cam aiurea desi esti plina de generozitate, intentii bune, pregatire inalta, domiciliu de invidiat...bla-bla-bla....

ti-as da un minus, dar nu merita efortul.... vb de educatie si de limbaj elevat insa nu doresti decat sa te urci pe un peidestal de unde sa te admire lumea.....please..... am vazut, trait, simtit si noi mirajul occidentului unii poate chiar mai accentuat decat tine si uneori am mai discutat/contrazis si pe aceasta tema insa nu ne-am pierdut deloc ratiunea, iar impletitul verbal il mai detin si altii.....

cat despre strainii adusi de tine......pardon!!! condusi eventual!!!! caci sa nu crezi ca suntem de pe alta planeta, acestia vin sa investeasca si nu sunt adusi ca niste catei in lesa de cate o frumoasa si desteapta mioritica esuata intr-o tara civilizata.....

"eu respect orice persoana care are realizari profesionale si persoanle" - sunt coplesit de atata respect....ar fi bine sa respecti pe toata lumea daca tot vrei sa o faci.....de exemplu: eu respect si femeia de serviciu care nu poate sa se laude cu pre multe realizari....... nu ti se pare ca folosesti cuvinte mari cu tinte cam mici?

"Propun altceva, ca persoanele care mi-au dat acele -, sa vina la mine si sa merg si eu la ele, sa filmam ceea ce tine de domeniul acvaristic, cu martori ai acestui site si daca EI/ELE merita o reputatie peste ceea ce detin eu in bazine, imi fac mea culpa PUBLIC PE ACEST FORUM, ba chiar eu le ofer 1000000 de bile albe de drept acestora" ....aici s-ar putea sa te cam arzi caci nu sti ce se ascunde in spatele fiecarui avatar........si din nou o generozitate iesita din comun sa facem un  mic calcul:
1000000 x 2min(ca acesta este intervalul in care poti puncta)=2000000min / 60 =33.333ore/24=1388zile/365=3.8ani jur ca-mi vine sa te imbratisez de atata generozitate......sta mititica de ea 3.8ani sa puncteze non-stop.....ok-ok-ok sigur ca te lasam sa mergi sa faci pipi.....

si daca mai analizez putin mesajele tale ajung sa scriu o carte......

pentru ca esti o fata inteligenta sunt sigur ca vei citit exact ce am scris si nu ceea ce crezi ca am scris....

?

30 Editat de narcis.b (2010-06-26 19:49)

Re: buna tuturor acvaristilor

Prea mult!Indiferent de dreptatea pe care o are Roxi e o intrare mult prea zgomotoasa!Nu se cade sa vi proaspat user si sa intorci un forum intreg,in care lucrurile merg frumos,placut ,cu mult bun simt...ba mai mult,adminul  sa te roage frumos si sa=ti arate usa iar tu sa arunci inca cu pietre!Probabil ca prin asta ti-a lasat "dreptul la replica" desi butonul de "ban" e la el wink ....Poate se astepta sa-ti faci o iesire frumoasa si mandra...precum frumosii tai pesti...te ambitionezi sa te declasezi singura...fi fara grija forumurile sunt multe..dar renumele userilor circula dincolo de granita forumului...si voturile de blam probabil reprezinta indignarea mai multor colegi...Din strainatate,sau din Romania ,bunul simt se vede si este recunoscut fara un traducator!

31

Re: buna tuturor acvaristilor

Bad boy strike again?!?!? sper ca nu, dar a plecat elvetianca fără sa-si ia rămas bun.....

?

Re: buna tuturor acvaristilor

narcis.b A scris:

Poate se astepta sa-ti faci o iesire frumoasa si mandra...precum frumosii tai pesti...te ambitionezi sa te declasezi singura...

Si aici sa fac o mica completare "Tu nu, Batman, Batman"

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: buna tuturor acvaristilor

bazin cleo 100l, cumparat ieri si montat azi... turbofiltrer 1100 aquaell ( e mai mult decat se impune, dar am preferat sa nu merg pe filtrare externa si sa folosesc syporax-ul pe intern), plante de la geo13 luate aseara
*acvariul plantat, inca nu e f limpede apa... http://tinypic.com/r/kboa4k/6
*printre plante se vad 3 muschetari http://tinypic.com/r/mkvq5j/6
*o pereche http://tinypic.com/r/nw2q/6
*o alta pereche http://tinypic.com/r/mskcwy/6

p.s. e vorba de betta channoides pt cei ce nu cunosc varietatea de salbatici din gama betta
am promis ca nu voi face nicio postare, nu stiu cum e cu albume si alte cele, asa incat pozele le voi pune aici (scuze pt asta), orice sprijin pt album il astept pe un mesaj privat, nu de alta dar nu vreau sa fim off topic si nici sa o lungim cu mii de intrebari pe post-uri.

niciodata nu spune niciodata

Re: buna tuturor acvaristilor

Nu vreau sa fiu rea, vreau doar sa spun: Roxy cea tafnoasa, esti cea mai tare!

...Poate asa o sa considere ca si-a atins scopul pe acest forum si pleaca wink


Nu contest ca esti un om plin de calitati, insa, oricate calitati ai avea, ai un mare defect care le anuleaza pe toate: nu stii cand sa te opresti!

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

Re: buna tuturor acvaristilor

12 discusi angel blue diamond 6-7 cm, origine Toni Tan (un CM in bransa) import mai 2010, http://tinypic.com/r/149qh4w/6
*stau in 200l aquaszut, filtrare tetra 1200
*diferenta intre BD si angel BD este forma corpului mult mai inalta, ochii rosii!!!, aripioarele sunt mai proeminente si normal fiind o hiperselectie la maturitate sunt ceva mai mici decat BD-ul, dar mult mai grosi in corp

niciodata nu spune niciodata

Re: buna tuturor acvaristilor

discusi white diamond swan, origine Adam Tan (fostul presedinte al federatiei malaysiene de discusi si CM cu super red melon, acel melon rosii cu buline albe, sunt 3 perechi in RO aduse in mai, la 3 crescatori de discusi) http://tinypic.com/r/2rnbln4/6
*off topic, cu multumiri... papagalul Jako, considerat cel mai inteligent din lume, e un mascul de 5 ani, de origine franceza, se numeste Jacques, este un nebun si un terorist, doarme cu noi langa pat, e liber tot timpul, dimineata incepe operatiunea de tras de urechi si daca nu se ridica nimeni, incepe sa injure...nu stiu unde-a invatat, cred ca in firma, ca acasa nu avea cum; teroristul sta pe sera 130 cube, cu uv, skimmer...filtrare interna, biologica si chimic, la care de-abia sapt trecuta i-a sosit masa si neoanele de noapte, un acvariu f scump dar care montat arata superb, recomand (are pepika la vreo 15-16 mil bazinul si 3.7 masa pe semirotund)...cubul va gazdui o superpereche pe care-o voi prezenta la momentul instalarii http://tinypic.com/r/fz8jt/6

niciodata nu spune niciodata

37

Re: buna tuturor acvaristilor

Superbi, ai niste pesti extraordinari. Daca ai incerca sa fii putin mai modesta, sa nu faci referire la partea financiara (in absenta unei cereri de a afla pretul) ar fi super ok. Se vede ca exista multa pasiune, felicitari pentru exemplarele extraordinare pe care le detii.

Etiamsi omnes, sed non ego.

38 Editat de kokos (2010-06-28 23:38)

Re: buna tuturor acvaristilor

ok...eu vreau sa cumpar doi discusi wild....cand ai ma anunti pretul sa-i achizitionez...nu inainte de a fi vazuti de acvariidevis....

offtopic > acest gen de papagali nu sunt prea sanatosi....sora mea tocmai a facut unul cadou dupa ce s-a procopsit cu o boala la plamani de la el....


si toata lumea portofelele pe masa sa vedem care-i cel mai tare :pp  :pp  :pp

?

39 Editat de pomi (2010-06-28 23:32)

Re: buna tuturor acvaristilor

Unde e pasiunea in a tine niste pesti intre 4 pereti de sticla ? Oare nu ar fi mai pasionant sa incerci sa recreezi un mediu cat mai apropiat de habitatul lor natural intre cei 4 pereti de sticla? Astfel incat sa se simta si pestii bine, nu doar posesorul.


Exemplu:

http://i45.tinypic.com/faucmg.jpg

40

Re: buna tuturor acvaristilor

roxy> asta numesti tu acvarii...aparatura de vis...termometrul ala e de vanzare?  asta numesti tu acvariu de calitatea.....come on...please, let me die......

mobila si cuvertura din fundal fac parte din colectia care a aparut in revistele de specialitate....care revista! rebu-magazin? sau rosal - magazin?

te rog sa nu-mi mai trimiti pm mincinoase........ :stupid  :stupid  :stupid

?