41

Re: buna tuturor acvaristilor

that's just mean.. tongue

42

Re: buna tuturor acvaristilor

merlin21 A scris:

that's just mean.. tongue

n-am cei face..mi-a trimis un pm in care se lauda ca are apartament in centru..vila la cluj ca a aparut in reviste de specialitate...

imi e si mie ciuda. mad ...na  big_smile .....ca stau intr-o garsoniera obosita in Rahova la etajul 10 si-mi curge-n casa.....

si am un bol cu un beta ......pe care-l hranesc cu firmituri de la sandwich

?

43

Re: buna tuturor acvaristilor

Eu am un conac pe malul lacului Malawi, dar nu am vrut sa va zic. Pestii mei sunt pescuiti de acolo, fiind si CM, origine Jhing Bong Hanuit. Am platit la vami sute de euro ca sa ii aduc in tara dar mi-am permis, pentru ca am numeroase businessuri si contracte in strainatate.

Saptamanal, comand apa direct din lac, care costa in jur de 10 euro litrul, pentru a face schimbul de apa.

:fcool  :fcool  :stupid

44

Re: buna tuturor acvaristilor

pomi A scris:

Eu am un conac pe malul lacului Malawi, dar nu am vrut sa va zic. Pestii mei sunt pescuiti de acolo, fiind si CM, origine Jhing Bong Hanuit. Am platit la vami sute de euro ca sa ii aduc in tara dar mi-am permis, pentru ca am numeroase businessuri si contracte in strainatate.

Saptamanal, comand apa direct din lac, care costa in jur de 10 euro litrul, pentru a face schimbul de apa.

:fcool  :fcool  :stupid

si eu care ziceam ca acvariul lui florin e costisitor lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

45

Re: buna tuturor acvaristilor

aici incepe sa puta a prostie. (:|

46

Re: buna tuturor acvaristilor

coco A scris:

aici incepe sa puta a prostie. (:|

Duhneste de multă vreme .... lol

?

47

Re: buna tuturor acvaristilor

Daca ar durea ....

Re: buna tuturor acvaristilor

Genial!!!Am ras cu lacrimi!!! lol  lol Bine punctat!

pomi A scris:

Eu am un conac pe malul lacului Malawi, dar nu am vrut sa va zic. Pestii mei sunt pescuiti de acolo, fiind si CM, origine Jhing Bong Hanuit. Am platit la vami sute de euro ca sa ii aduc in tara dar mi-am permis, pentru ca am numeroase businessuri si contracte in strainatate.

Saptamanal, comand apa direct din lac, care costa in jur de 10 euro litrul, pentru a face schimbul de apa.

:fcool  :fcool  :stupid

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

49 Editat de Baracuda (2010-06-29 16:01)

Re: buna tuturor acvaristilor

Democratia (Elvetia se pare ca este campioana in materie) spune ca trebuie sa respecti punctul de vedere al majoritatii. Cei citiva care s-au pronuntat asupra pesonalitatii doamnei/domnisoarei roxy, nu reprezinta majoritatea, in consecinta, dinsa nu-si va asuma punctul lor de vedere. Este bine, este rau, probabil ca nu vom sti niciodata, sau numai atunci cind o posibila/imposibila majoritate se va pronunta (intre noi fie vorba, nu cred ca este cazul).
Cert in momentul asta, este faptul ca, noi posesorii de masini de serie, suntem priviti, chiar tolerati de la inaltimea unui jeep, condus cu infatuare si dezgust fata de tot ce este mai mic, deci nesemnificativ. Ca imaginea sa fie completa, jeep-ul are inscriptionat pe caroserie, cu litere imense: "sint cel mai grozav, feriti-va din calea mea, nu contati pentru mine!"
Interventia "abrupta" in topicul lui "exotic" seamana cu votul dat de cineva in cadrul unei dezbateri, de la care a lipsit cu desavirsire. Daca ar fi fost prezent, i-ar fi fost imposibil sa nu sesizeze, pe linga tonul pe alocuri acid, dorinta majoritatii de a corecta un comportament deranjant. Cugetarea biblica precum ca nimeni nu are dreptul sa-si judece aproapele, isi pierde valabilitatea in momentul in care judecata este provocata de recidiva "pacatosului", precum si de prejudiciile aduse de acesta, fie ele si numai morale. Referitor la frecventa cu care fiecare din noi gresim, mi s-a parut de-a dreptul ignobila, referirea la ciprian si a sa greseala. Nu cred ca exista cineva care sa asocieze de-acum inainte numele si personalitatea lui la cele dorite de doamna/domnisoara roxy.
Sper sa gresesc, dar conotatiile acestei dezbateri imi amintesc de un alt caz asemanator (cer scuze "inculpatului"), in care am fost indusi in eroare (oroare), de niste "realizari" remarcabile, care s-au dovedit in final imaginare.
Inteligenta, succesul, coerenta in exprimare, dorinta de realizare, toate acestea ajung sa nu valoreze mai nimic, daca nu sunt dublate de modestie, toleranta si respect pentru adevar si oameni.
Din partea mea tot respectul pentru faptul ca, fiind femeie, sinteti totusi atit de "adinc" ancorata in acest hobby. Poate asta sa fie motivul pentru care unele doamne/domnisoare "alfa" de pe acest forum, va percep ca pe o amenintare la pozitiile pe care le-au cistigat pe merit, in consecinta sunt atit de vehemente vis-a-vis de dvs.  lol wink
Doamna/domnisoara, personal sper sa va asumati metamorfoza pe care cu totii v-am sugerat-o, dupa parerea mea ar fi o dovada de modestie, bun simt si inteligenta, calitati cu care deocamdata, doar cochetati.
P.S. Ca dovada a tolerantei propun sa vi se ridice avertizarea, stergem si mergem mai departe!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

50 Editat de kokos (2010-06-30 00:19)

Re: buna tuturor acvaristilor

"buna seara,

in loc sa ma spijiniti sa pun intr-un album ni9ste poze, dvs atacati, sper ca va simtiti bine, sunteti invitat la mine acasa, pt a vedea unde stau si ceea ce am, in plus, am o mobila chipandale adusa de la cj undeva in oct anul trecut si din pacate persoana din germania care-a spus ca vine s-o ia nu si-a tinut promisiunea, astfel incat am aglomerat intr-o sufragerie o mobila de salon... e important ce ai in bazine, in cap si in cont... nu in ce continut sunt pestii... v-am scris ca ieri am luat un bazin de la cineva, desi nu se impunea, este acest cleo...
nici macar nu m-a interesat ce termometru are! acea mobila nu prea o are oricine in casa, mie nu-mi place, dar am adaptat-o (impropriu zis) casei... inainte de a va bate joc de cineva documentati-va, dupa care puteti spune orice, oricand... sunteti OM si nu zeu...
In definitiv ce anume doriti domnule? spuneti-mi pt a ma conforma si a reusi sa va indeplinesc doleantele...
va doresc o seara pe masura asteptarilor,
anca
"

pentru ca v-am rugat sa nu-mi mai trimiteti mesaje private...am sa fac public acest mesaj caci odata ce mi l-ati trimis imi apartine de drept......

eu nu doresc nimic caci am tot ceea ce-mi doresc......faptul ca ma invitati la Dvs acasa sa vad ce aveti ma lasa complet rece....chiar nu ma intereseaza si va rog sa ma credeti ca ati nimerit gresit persoana pe care sa o impresionati cu astfel de lucruri......

"e important ce ai in bazine, in cap si in cont" :stupid  :stupid  :stupid  doamne-doamne cu asta chiar m-ai facut sa-mi schimb parerea caci te suspectam de inteligneta......

"sunteti OM si nu zeu"...asta stiu si tot asta va si sugerez....

"In definitiv ce anume doriti domnule? spuneti-mi pt a ma conforma si a reusi sa va indeplinesc doleantele... " cred ca niste modestie nu ar strica.....sunt alti mai avuti(in bazine, cap si cont  :pp ) decat Dumneavoastra, chiar din cei care v-au raspuns, dar fac parte din aceasta comunitate si nu subliniaza asta zilnic si in acest mod....

si mai doresc sa cititi cu atentie randurile Dlui Bradraqua caci sunt pline de invataminte de buna intentie......

si pt ca sunt solidar cu Dl Bradrauqua propun: "P.S. Ca dovada a tolerantei propun sa vi se ridice avertizarea, stergem si mergem mai departe!"

si te asteptam sa te integrezi alaturi de noi....unde si altii la fel de pacatosi ca Dumneavoastra s-au integrat....unul fiind chiar eu.....

?

51

Re: buna tuturor acvaristilor

ce tot vorbiti voi de conturi acolo ma?? eu macar am banca mea si nu ma falesc cu asta toata ziua, masinile stau parcate in fata geamului una cate una ca nici nu stiu pe care sa o aleg si nu ma laud cu asta in fiecare zi

52

Re: buna tuturor acvaristilor

binenteles faceam referire la banca din fata blocului pe care eu am facut-o si masinile vecinilor pe care fac pipi cand sunt prea turmentat sa mai gasesc cheia de la usa.

53

Re: buna tuturor acvaristilor

Mandriti-va,laudati-va cu ce "aveti"
Eu am atat:ACVARII DE VIS

Zic bine nu?!

54 Editat de kokos (2010-06-30 00:21)

Re: buna tuturor acvaristilor

maya A scris:

Mandriti-va,laudati-va cu ce "aveti"
Eu am atat:ACVARII DE VIS

Zic bine nu?!

si eu la fel...acvariu de vis +TVA de plata  lol  lol  lol

?

55

Re: buna tuturor acvaristilor

viata este scurta si foarte scumpa nu stiu de ce iti place sa infloresti ceva ce nu ai  in loc sa faci ceva construiv si sa realizezi ceace nu ai timpul costa bani asa ca nu are rost sa iti pierzi timpul tau pretios alaturi de noi simpli oameni care ne mai ploua si prin case aici nu cred ca ai sa gasesti vreun mogul dar totul cautal ca noi suntem alaturi de tine. bravo mogulule ai facut sa zimbeasca multa lume pe aici  :apl

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

56

Re: buna tuturor acvaristilor

Eu zic sa da-ti si citate din Biblie si Coran  :stupid ..nu mai complicati lucrurile cu fel si fel de forumulari moraliste si de bon ton,ne afundam fara rost in princiipii idealiste...ajunge cat a scris ea

Dupa mine as inchide topicul,dar cum nu e dupa mine sunt sigur ca vor mai continua cateva pagini de proverbe,citate,legende sacre si adevaruri pure despre parerea fiecaruia despre vita si ce e moral sau imoral,drept sau nedrept...etc...

P.S.sunt sigur ca roxy citeste cu mare interes tot si se va invata minte.deci punct ochit punct lovit  lol  lol

lol

57 Editat de kokos (2010-06-30 11:36)

Re: buna tuturor acvaristilor

cel mai tare m-a scos din minti pomi asa ca am luat pozitia cuvenita si m-am teleportat ieri pana la cea mai noua galaxie descoperita situată la 240 de miliarde de ani lumină de Terra.

Galaxia, numită A1689zD1, deschide un nou câmp de inspiratie pentru cei care doresc o noua etapa in ale acvaristici. Prima specie de peste descoperita (si binenteles achizitionata de subsemnatul wink )este foarte apropiata de discusi, doar ca aici se numesc biscusi si leviteaza......

asa ca am sa reprezint Romania in Univers...da-da-da  :apl  :apl  :apl  se va auzi de Romania printre roiurile de galaxii ca Leo, Virgo, Draco, Antlia, Crater, Rest care insumate au cca 400 de galaxiiiiiiii......

nu-mi fac probleme  :smoke  am sanse foarte mari.....a sa nu uit! am aranjat ca urmatoarea editie sa se tina pe Calea Lactee -- un fleac , un fel de Magheru al Terrei.....in Univers... deci please, cei care mai detin astfel de exemplare sa-mi dea MP pt inscriere...

pana atunci sa-mi tineti pumnii stansi si picioarele dupa cap.....asa se procedeaza "afara-n  univers"....  (:|  (:|  (:|  (:|

?

Re: buna tuturor acvaristilor

lol  lol  lol kokos, esti geniallllllllllllllllll!!! lol  lol  lol Trece-ma si pe mine pe lista, am si eu niste  pui de sobolincozauri care cred ca vor depasi orice discus alb-negru. By the way, Roxy cea tafnoasa crezi ca are discus alb-negru? Ca prea are de toate, inclusiv mobila. :smoke


kokos A scris:

cel mai tare m-a scos din minti pomi asa ca am luat pozitia cuvenita si m-am teleportat ieri pana la cea mai nou galaxie descoperita situată la 240 de miliarde de ani lumină de Terra.

Galaxia, numită A1689zD1, deschide un nou câmp de inspiratie pentru cei care doresc o noua etapa in ale acvaristici. Prima specie de peste descoperita (si binenteles achizitionata de subsemnatul wink )este foarte apropiata de discusi, doar ca aici se numesc biscusi si leviteaza......

asa ca am sa reprezint Romania in Univers...da-da-da  :apl  :apl  :apl  se va auzi de Romania printre roiurile de galaxii ca Leo, Virgo, Draco, Antlia, Crater, Rest care insumate au cca 400 de galaxiiiiiiii......

nu-mi fac probleme  :smoke  am sanse foarte mari.....a sa nu uit! am aranjat ca urmatoarea editie sa se tina pe Calea Lactee -- un fleac , un fel de Magheru al Terrei.....in Univers... deci please, cei care mai detin astefel de exemplare sa-mi dea MP pt inscriere...

pana atunci sa-mi tineti pumnii stansi si picioarele dupa cap.....asa se procedeaza "afara-n  univers"....  (:|  (:|  (:|  (:|

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

59

Re: buna tuturor acvaristilor

sunt singurul din tara cu discusi alb/negru... sunt cei cumparati de la Budapesta acum 2 ani de la expozitie.....nu cred ca are

:smoke

?

Re: buna tuturor acvaristilor

Poate are...lasa fata sa raspunda. Raule! Bad boy! Bad boy! :stupid

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...