81

Re: Acvariul meu

Cateva poze dupa o tunsoare de toamna, am facut o schimbare la neoane si astept ca poate,poate se rosesc si plantele mele putin, din fertilizare am tot incercat dar nu am reusit. Gazonul se misca cam greu ca am redus lumina la 7 ore.
Sunt atent la ce face Bitanu, astept cu nerabdare sa revina cu ceva poze sa vad cum a evoluat verdeata.

82

Re: Acvariul meu

Dupa o mica schimbare de neoane a iesit o tenta de rosu la unele plante dar totusi departe de cum vreau,iar gazonul are viteza melcului din cauza luminii reduse la 6 ore.

83

Re: Acvariul meu

tonin A scris:

iar gazonul are viteza melcului din cauza luminii reduse la 6 ore.

   Doar 6 ore ai parte sa-ti vezi acvariul... zilnic? lol

84

Re: Acvariul meu

Ma saturasem sa tund plantele la 2 saptamani,acum la 6 ore pe zi lumina tund la o luna, lumina 16-23 ca oricum cam toata ziua sunt la munca  wink

85

Re: Acvariul meu

17-23 de fapt

86

Re: Acvariul meu

Asta a ramas,urmeaza noile achizitii, standul l-am pastrat si va suferii mici modificari: schimbarea blatului cu unul mai mare si dublarea peretilor, acvariul va avea dimensiuni de aproximativ 130x55x60 la care voi folosi lampa suspendata pe care deja am cumparat-o. Aqua Medic Aquastarlight T5 4x54W .

87

Re: Acvariul meu

cam mare lol

88

Re: Acvariul meu

Bine domne, ai schimbat unitatea de masura sa inteleg? 130X55X60 Milimetri????

89

Re: Acvariul meu

Radeti voi dar revin in forta  wink

90

Re: Acvariul meu

Hmm, cati litri are scula asta de Hailea ?

91

Re: Acvariul meu

mi-a fost mila de pesti sa le arat cum e pe uscat si i-am pus in scula asta de cam 40 l  smile

92

Re: Acvariul meu

Ca la orice proiect, prima data se prezinta macheta big_smile

93

Re: Acvariul meu

Credeam ca are macar 60 de litri sad

94

Re: Acvariul meu

Salut, stii ca acum trebuie sa ne sochezi cu noul setup nu??

Succes!  :sok

Where My Shrimps At?

95

Re: Acvariul meu

Ma cam socheaza pe mine cheltuielile cu noul acvariu  big_smile  dar nu ma las !

96

Re: Acvariul meu

tonin A scris:

Ma cam socheaza pe mine cheltuielile cu noul acvariu  big_smile  dar nu ma las !

Hai ca poti  :apl ! .... nu ma lasa fara sursa de plante smile)

Where My Shrimps At?

Re: Acvariul meu

Frumusel asta micu' dar eu astept sa vad upgrade. big_smile  Succes cu proiectul!

98

Re: Acvariul meu

Mai bine lasi opulenta ultraclara si te pui pe treaba cu noul borcan! Cat mai e vremea buna si poti sa misti ceva ca stii ca la noi e greu cu zapada si poate ajungi sa ti se deschida gustul pentru nano  lol

99

Re: Acvariul meu

Adi, cat a costat lampa?

100

Re: Acvariul meu

Am scris PM despre lampa, macar fatada o fac din sticla ultra clara pana sa vina prima zapada  smile