21

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

de dimineata am pus doua poze cu acvariul meu dar din pacate si acum sunt ''la moderare''.??!!

laura-rac

22

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

cu rabdare se vor rezolva toate lol lol lol;)

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

BuBu A scris:
acvariidevis A scris:

Daca vrei sa schimbi numele albumului trebuie sa faci un nou album cu numele dorit iar din acesta stergi toate pozele. Cat despre poza poti pune orice poza, dar trebuie sa o micsorezi, daca nu sti cum, trimite poza pe mailul nostru si o micsoram noi. O zi buna.

Florin pot sa iti trimit si eu o poza pt avatar ca nu gasesc asa de mica?

Bine-nteles ca se poate.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

24 Editat de soto_san (2009-01-09 14:19)

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

laura A scris:

ptr.soto_san :337 l ce mare !!!! Cand vreodata voi avea si eu un acvariu asa mare!! Dar nu ma grabesc,am tot timpul din lume.

nu marimea conteaza desi in unele cazuri conteaza smile  poate sa fie un acvariu micut si frumos ...daca iti doresti unul mare trebuie sa ai loc unde sal pui si putina rabdare pt ca esti deabia la inceput dar sa nu uiti ca niciodata nu e prea tarziu

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

25

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ptr soto:asa e sunt la inceput si sunt multumita in prezent de acvariul meu fie el de 54 l:).Din pacate aici in Medgidia sunt trei magazine de unde pot sa-mi cumpar pestisori,mancarica lor etc dar nu prea am din ce alege ,sunt mereu aceleasi exemplare...pestisorii mei au fost plimbati de la C-ta:) desi sunt doar vivipari eu ii iubesc.Am scos frenatusul singurul care il luasem din Medgidia ( doamna aia a spus ca sanitar si m-a dus intr-o mare eroare:( )Acum e intr-un bol dar ma gandesc sa il duc la magazin sa il puna la un loc cu ceilalti pesti ca imi este mila de acest peste chiar daca imi alerga de mama focului viviparii mei.

laura-rac

26

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

pe 31 luna asta baiatul meu implineste 6 ani .e  zodia varsator.eu rac.normal ca iubim pestii:).si m-am gandit sa-i iau cadou cativa neoni si un saniar mai mare ptr ca acum nu mai am nici un sanitar:(.O zi buna .

laura-rac

27

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

eu ii doresc de pe acuma un sincer LA MULTI ANI si implinirea tuturor dorintelor

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

28

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

Multumesc frumos.

laura-rac

29

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

LA Muuuulti Ani!Si tot ce isi doreste in viata sa i se implineasca!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

30

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

La multi ani,multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor.

Ajuta si vei fi ajutat,respecta si vei fi respectat.

31

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

MULTUMESC PRIETENI.Se pare ca oamenii care iubesc pestisorii au suflet bun.Si noi cu totii il avem,nu-i asa?:)

laura-rac

32

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

La multi ani pt puiutzul tau...Sa fie sanatos si cuminte smile

33

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

mersi mult LAVY

laura-rac

34

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

Buna.Intr-una din zilele astea 'dau o fuga' pana in C-ta ( 45 km de Medgidia) sa cumpar substrat(nisip+pietris) ptr ca renunt la cel colorat .Sfat:daca in acest moment am in acvariu 5 pestisori( 2 guppy,2 platy si 1 molly)  as mai vrea sa mai cumpar asa:2 xipho,2 molly,4 neoni,1 sanitar,2 paradis.DECI ar fi cu totul inca 11 pestisori si cu cei 5=16 .Sunt multi 16 pestisori in acvariul meu(54 l)?As fi foarte fericita sa-i am pe toti dar astept sa-mi spuneti si voi daca e bine.

laura-rac

35 Editat de soto_san (2009-01-10 19:10)

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

daca ai filtru bun care sa filtreze f bine nu sant multi ...eu am tinut 35 pesti (molly si xipho) in doar 63 l ...a si 2 thoracatum mari

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

36

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

Prezinta-te si prezintati acvariul / vechiul acvariu....si vezi acolo ca nu te mint

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

37

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ACVARIUL ESTE JUWEL REKORD 60 si este echipat cu filtru dar din pacate nu ma pricep sa-ti spun daca are un filtru bun.asa l-am cumparat din MAGAZIN.Am intrat pe google si l-am gasit scrie ceva de genul:filtru 280 l/ h ,incalzitor ptr ca are si de-asta  50 W. Ce zici soto_san?e bun filtru?

laura-rac

38

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

am gasit primul tau acvariu si mi-a placut si acela mult.Oricum te credeam ,stiu ca aici nu facem glume unii pe seama altora cand  dam sfaturi,asa ca multumesc.

laura-rac

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

filtrul e foarte bun
iti recircula apa de 4 ori intr-o ora asa ca e perfect pentru acvariul tau

40

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

oau acum sunt AUR:) !!!!! CE MANDRA SUNT.:):):):)

laura-rac