61

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

mersi eragon ptr raspuns.

laura-rac

62

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

Ieri seara mi-a luat ceva timp sa fac operatiunea ''SCHIMBAREA"in acvariul meu.Am cumparat nisip,pietris , apoi am spalat in trei ape si nisipul apoi pietrisul tot in trei ape,am scos tot din acvariu mi-am oprit o cantitate de apa din acvariu ,si apoi am facut substratul intai nisipul apoi pietrisul,am infipt planta bine,am pus pietre sub forma a doua podulete,mi-am cumparat si un sanitar dinC-ta (a avut sotul drum ca a dat pentru permis) si dupa 3 ore de munca (nu stiu cand au trecut asa repede!!)acvariul meu si pestisorii arata NEMAIPOMENIT cel putin asa il vede fam.mea.:).O ZI BUNA TUTUROR.

laura-rac

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

Oare arata asa de bine? Noi nu vedem nimic. Asa ca asteptam cateva poze. big_smile:D:D:D:D:D

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

64

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

accept provocarea Administrator si diseara voi incerca sa pun cateva poze.:)  Acum nu am timp.O ZI BUNA.

laura-rac

65

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

Am pus poze cu acv. dupa operatiunea''Schimbarea''.Am urmat sfaturile voastre(am scos acei doi melci,am schimbat nisipul colorat) acum sper sa fie bine.E frumos si acv.meu? Acum trebuie sa sterg primul album"Cadoul de la MOS CRACIUN"? ptr ca voi participa in concurs cu albumul:''operatiunea SCHIMBAREA":).

laura-rac

66

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

daca nu vedeti pozele ( 9 poze) inseamna ca sunt la moderare...ok?

laura-rac

67

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

eu leam vazut si e buna schimbarea  dar ca o mica completare ar mai trebui o planta  ceva mai mare ...nu dau nume pt ca poate nu gasesti ....in rest iti doresc locul 2 wink;)

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

68

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

mersi soto.:)

laura-rac

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

Nu trebuie sa fi suparata, am observat si acvariul tau iar schimbarile sunt spectaculoase spre bine, ma bucur ca iti folosesti cunostintele acumulate pe forum si le pui in practica. Spot la treaba in continuare.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

70

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

nu eram suparata doar putin trista dar acum gata mi-a trecut.:)

laura-rac

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

Laura am si eu o rugaminte big_smile : Poze cu puii de gupi poti face una akm si un kns sunt mari big_smile
imi plac guppy la nebunie si vreau sa verific ceva wink. Multumesc

72

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ok am facut poze asteapta un moment

laura-rac

73

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ptr Florin.Mazilu: puiutii au 3 zile si sunt 5 la numar (primii mei puiuti).:)Nu stiu daca sunt clare pozele .Le dau fulgisori maruntiti fin.Nu le dau f mult ca am inteles ca astfel se murdareste repede apa.Le-am dat in prima zi si galbenus de ou.

laura-rac

74

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

inca o poza

laura-rac

75

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

inca o poza

laura-rac

76

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ai verificat?:).nu stiu cat de clare sunt dar totusi sper sa-i vezi chiar daca au 3 zile.sunt pusi intr-un bol (maternitatea):).Am inteles ca trebuie sa-i tin separat o luna si abia atunci pot sa-i bag in acvariu alaturi de ceilalti.eu sper sa fie masculi de guppy ptr ca sunt mai colorati ca femelele.

laura-rac

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

am apucat sa ii vad. Felicitari sunt frumosi. Incearca sa schimbi apa ca este mult prea murdara. sau knd ajungi prin Constanta sa cauti o maternitate care se pune in acvariu. Vreau sa vad daca e vreo metoda de a-ti da seama se sexul puiilor inainte de 1 luna de aceea te-am rugat sa pui poze big_smile.
Am si eu la prietena mea aproximativ 20 de pui de la aceasi femela care a avut doar 1 mascul si ei se diferentiaza prin intensitatea coloritului, vreau sa vad daca are vreo legatura coloritul initial cui cel final sau daca are legatura cu determinarea sexului. big_smile Experimente pe guppy smile).
Neaparat schimbata apa. imi pare cam inchisa.
Multumesc ptr poze

78

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

in asa zisa maternitate trebuie sai ti pana ajung pui sa aibe marimea de 1 cm si atunci nui mai mananca poti sai pui in acvaruil mare

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

79

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

sa sti ca ma bucur de primi tai pui sper sa mai ai...felicitari;););)

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

asa arata o maternitate de acvariu. Sunt si alte variante dar mie asta imi place tongue