101

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

pe 12 febr."facem o luna":) atunci voi pune poze cu ei in acvariu alaturi de ceilalti

laura-rac

102

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

am 5 gupisori-au 10 zile. cand se vor''colora''?la o luna?mai devreme?mai tarziu?stiu ca masculii sunt colorati (curcubeu) si astfel stiu diferenta dintre masculi si femele dar acum au 10 zile si toti sunt la fel.

laura-rac

103

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

azi am cumparat maternitate pentru gupisorii mei:) am scapat de schimbatul apei ...:)dispozitivul este de la RESUN si nu e scump dar e bun.

laura-rac

104

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ma bucur pt tine si gupysori tai si imi pare bine ca ai incredere in tine si pt faptul ca iti dai interesul pt acvaristica ....felicitari esti o castigatoare wink;)

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

culorile gupilor vor aparea in functie de cat si cum ii hranesti. Eu le dau odata pe zi si dupa aproape 3 saptamani au deabia 1 cm tongue. O cunostinta care le da de 8 ori pe zi, are pui de 1.5 cm dupa 2 sapt wink.
poze cu guppy in maternitate? daca poti pune-le aici ca sa nu mai stam dupa modare wink

106

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ptr.Florin.M : eu le dau la puiuti de doua ori.dar acea cunostinta a ta le da de 8 ori??!!!! nu e cam mult?te rog sa pui si tu poze cu gupisorii tai sa-i vad,am sa pun si eu cu ai mei ok?:)

laura-rac

107

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

mersi Soto ptr felicitari smile

laura-rac

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

knd ajung la prietena mea o sa ii pozez tongue sper ca maine wink
le da de 8 ori incepand cu ora 7 dimineata si terminand cu 11 noaptea big_smile
le da variat naupli de artemia salina, fulgi, troco prim, galbenush de ou wink
wink
si le da foarte putin Exact cat mananca ei wink

109

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ok.am inteles. eu le dau fulgi ,galbenus de ou,micro wafers .

laura-rac

110

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ptr zepDAN: foarte frumos acvariul,frumoase plante.bravo.

laura-rac

111

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

filtrul meu e de 280 l/h si am inteles de la Florin Mazilu ca e foarte bun ptr acvariu meu de 54 litri( apa 50 l)

laura-rac

112

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

NU contrazic pe nimeni dar cred ca difera de la un filtru la altu si trebue sa fii tu multumita de cum lucreaza nu dupa datele tehnice scrise pe el eu tot acvariul lam echipat aquael si sunt foarte multumit de aceasta firma!knd am avut acvariu de 50l am folosit un filtru intern aquael de 320l/h si facea fata carasilor,la gupy sau xifo era floare la ureche! tongue

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

113

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

multumesc Bubu ai mare dreptate.am sa cumpar un filtru de 320 l/ h sau unu de 480l/h.am cautat pe net o ora sa aflu mai multe despre filtre si se pare ca al meu  nu face fata asa ca ai avut dreptate.MULTUMESC

laura-rac

114

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

e scump un astfel de filtru?

laura-rac

115

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

vreo 35lei sau 40lei maxim!asai in braila nu stiu la tine!pe cel de 700l/h am dat 60lei!iti recomand aquael e foarte rezistent(trece de termenul de garantie fluerand lol si face treaba buna

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

116

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

multumesc BuBu m-ai ajutat mult si ai pus si poza cu filtru mersi mult. atunci filtru din acesta o sa caut sa cumpar

laura-rac

117

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

inca ceva cum se schimba filtru ?iese cu totul? ca pare a fi lipita cutia de geam.

laura-rac

118

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

are pe spate un suport cu 4 ventuze in care intra si iese filtrul ventuzele ramanand pe geam cu tot cu suport iar filtrul are 2 picioruse in care intra in filtru.e foarte simplu.iar apoi se da o parte jos de la dunga aceea gri in jos se spala buretele si se pune la loc cutiuta de plastic se fixeaza pe geam si gata! wink

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

119

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

trebuie sa recitesc de cateva ori mesajul tau ca m-ai bagat in apa tulbure:)  o femeie mai greu intelege o chestie de-asta dar voi incerca ce sa fac?;)

laura-rac

120

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

piciorusele alea dupa spatele filtrului se introduc in gaurile alea

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool